Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego jesteś tutaj? Jaki sens ma Twoje życie? Biblia, Słowo Boże, daje nam jasną odpowiedź: zostaliśmy stworzeni na obraz Boga. Ten niezwykły fakt obdarza nas wyjątkowym przeznaczeniem. Każdy z nas, niezależnie od pochodzenia czy osiągnięć, jest powołany do wielkich rzeczy.
Stworzeni na obraz Boga: Misja każdego człowieka
Księga Rodzaju 1, 27 mówi nam, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz. To nie tylko stwierdzenie faktu, ale głęboka prawda o naszej tożsamości. Oznacza, że w każdym z nas drzemie coś boskiego, iskra Bożej chwały. Bóg wyposażył nas w unikalne talenty i zdolności, które mają służyć innym.
Apostoł Paweł, prześladowca chrześcijan, doświadczył radykalnej przemiany na drodze do Damaszku. Annaniasz słysząc głos Jezusa, usłyszał również o nowym powołaniu Pawła: „Idź, bo on jest moim wybranym naczyniem, aby zanieść moje imię do pogan, królów i synów Izraela” (Dzieje Apostolskie 9, 15). Paweł, wcześniej prześladowca, stał się jednym z największych misjonarzy w historii. Jego historia pokazuje, że każdy z nas może doświadczyć Bożego powołania i spełnić je w swoim życiu.
Pamiętajmy również o słowach Boga skierowanych do Adama w Edenie: „Niedobrze, by człowiek był sam; uczynię mu odpowiednią dla niego pomoc” (Rodzaju 2, 18). Bóg stworzył relacje międzyludzkie jako integralną część naszego życia. Przez relacje z innymi możemy wyrażać miłość Bożą i służyć bliźnim.
Zastanów się: Jakie talenty i pasje Bóg Ci dał? Jak możesz wykorzystać je, aby służyć innym i nieść światu dobrą nowinę o Jezusie? Pamiętaj, że nawet małe gesty miłości mogą mieć ogromne znaczenie.
Modlitwa:
Ojcze niebieski, dziękuję Ci za to, że stworzyłeś mnie na swój obraz. Dziękuję za dar życia i za wszystkie błogosławieństwa, których doświadczam. Pomóż mi odkryć moje powołanie i odważnie je realizować. Chcę żyć tak, aby moja droga była świadectwem Twojej miłości. W imię Jezusa, Amen.
| #powołanie | #misja | #obrazBoga | #Biblia | #chrześcijaństwo | #rozwójduchowy | #inspiracja | #motywacja | #życiechrześcijańskie |
Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Kultura