21 obserwujących
703 notki
938k odsłon
352 odsłony

Wałęsa chce zabić Jarosława Kaczyńskiego? Ta wypowiedź ma głębszy kontekst

Foto ekranu: Romuald Kałwa
Foto ekranu: Romuald Kałwa
Wykop Skomentuj4

Lech Wałęsa na Facebooku:

Zawsze ostrzegałem przed Kaczyńskimi i i ich kumplami .Zawsze uważałem ze prędzej czy później będzie tylko możliwość fizycznego ich usunięcia niezależnie od ceny. Jak będziecie przekonani, będę do dyspozycji.

Źródło: https://www.facebook.com/lechwalesa/posts/3496328210413299

Wypowiedź Wałęsy spotkała się z aplauzem. Dyrektor w: Ponadgimnazjalna Szkoła dla Dorosłych "Pascal" w Ostródzie Grażyna Hoffman pisze:

„Dziękuję za gotowość, pójdę za Panem!”.

Komentarz:

Jak najbardziej można nie zgadzać się z ostatnią polityką PiS, ale takie wypowiedzi są skandaliczne. Emocjonalny wpis Wałęsy, wygląda na pisany w pospiechu. Czy Lech Wałęsa wie, jakie znaczenie mają jego słowa? 

Sam Lech Wałęsa nie należy do postaci krystalicznych, ale...

Ta wypowiedź ma zdecydowanie głębszy kontekst. Jest bardzo niepokojąca. Pokazuje obsesje Wałęsy na punkcie Kaczyńskich.

Tu jest właśnie istota sprawy. Lech Wałęsa, a nigdy nie zapomnę mu tej wypowiedzi, gdy 10 kwietnia 2010 roku, w dniu katastrofy smoleńskiej, przerażony słuchałem Programu III Polskiego Radia - Trójki, powiedział coś w stylu: zginęli, a miałem  z niektórymi niewyrównane rachunki.

W swoje wypowiedzi, pisząc o braciach Kaczyńskich, można powiedzieć, że czepia się" zmarłego śp. Prezydenta Lech Kaczyńskiego. Mam wrażenie, że to jakaś niebezpieczna obsesja.

Mam też podejrzenie, a chciałbym się mylić, że L. Wałęsa w swoim skandalicznym wpisie powtórzył tylko to, co słyszy (usłyszał) w swoim otoczeniu.

Nie zmienia to tego, że na taki język debaty publicznej nie można się zgodzić. Wpis zamieszczony 8 godzin temu wciąż nie jest usunięty. Tzn., że były prezydent jest pozbawiony jakiejkolwiek refleksji.

image

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka