Blog
Superklaster
Romuald Kałwa
Romuald Kałwa Publikator
15 obserwujących 420 notek 488266 odsłon
Romuald Kałwa, 6 stycznia 2018 r.

Zaczadzenie w Chróścicach: dwie ofiary śmiertelne

96 0 0 A A A

Wydarzenie miało miejsce na ul. Kośnego w Chróścicach (woj. opolskie). Zostało zgłoszone o godz. 21:46. Na miejsce przybyło sporo profesjonalnych i dobrze wyposażonych jednostek straży pożarnej, które z racji niskiego zagrożenia pożarowego, bo nie w rozprzestrzeniającym się ogniu tkwił problem, nie brały udziału w akcji.

Najpierw mówiło się o około 70 letnim zaczadzonym mężczyźnie. Po pewnym czasie rozeszła się wiadomość o kolejnej ofierze, około 60-letnim koledze ofiary.

Wiadomo, że zmarli pili alkohol. Młodszy był znany – jak mówili mi mieszkańcy Chróścic – że dawniej, umarło już co najmniej dwie osoby – współuczestnicy biesiad i był notowany przez policję.

Niestety, choć pożarł nie był duży, ofiary zmarły prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowo działającego pieca. Został już ogrodzony teren i trwają czynności procesowe.

Bezpośredni świadkowie zdarzenia mówili mi, że próbowały wyciągnąć pierwszego zauważonego mężczyznę, który leżał na łóżku, na świeże powietrze. Niestety, jeden strażak wygonił ich wdzięcznym okrzykiem: „spierdalać”. Tymczasem sporo czasu (około 4 minuty, jak mówią ci mężczyźni), zajęło uruchomienie wentylatora, który odprowadzał zatrute powietrze na zewnątrz.

Obok mieszkał brat, siostra oraz matka tragiczne zmarłego właściciela domu. Powiedzenie zgubne skutki picia wódki, nabiera czasem dosłownego wymiaru.

Opublikowano: 06.01.2018 01:06. Ostatnia aktualizacja: 06.01.2018 07:49.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @osasunna  Żeby odezwała się osasa :)
  • @35stan  Podobnie Emanuel Macrone popiera przewrót w Wenezueli - to mają być politycy?...
  • @Gapiszon2  Niemcy, Niemcy i jeszcze raz Niemcy. Czy zwolennicy/ Sympatycy Niemiec zrozumieją,...

Tematy w dziale Rozmaitości