20 obserwujących
555 notek
708k odsłon
321 odsłon

Dublet Polaków na podium w Obersdorfie: Stoch 1., Kubacki 3. To więcej niż zwycięstwo!

Wykop Skomentuj8

image

Wiele emocji dostarczyli polscy skoczkowie w niemieckim Obersdorfie w pucharze świata w lotach narciarskich 2018/2019. Polacy kolejny raz razem na podium: 1. Miejsce zdobył Kamil Stoch, 3. miejsce zdobył Dawid Kubacki. Rozdzielił ich Jewgienij Klimow, który sprezentował sobie świetny prezent na 25 urodziny – zasłużone 2. Miejsce.

Zawody przebiegały ze sporymi „przebojami”. Rozpadał się śnieg i rozhulał się wiatr. Zanosiło się na to, że zostaną przerwane, jednak zostały wznowione po piętnastominutowej przerwie. Właściwie to nic nie zapowiadało zwycięstwa naszych rodaków, ale los płata figle.

Choć na półmetku zawodów prowadził Japończyk Ryoyu Kobayashi, ostatecznie zawody skończył na 9. Miejscu. Wszyscy Polacy znaleźli się w pierwszej 10-tce, a najwyżej Jakub Wpolny, który ostatecznie nie wytrzymał presji i w drugiej serii oddał słabszy skok.

W czasie pierwszej serii doszło do groźnego upadku Tomasa Vancury, który stracił równowagę w powietrzu, upadł na zeskok i turlał się przez 100 metrów.

O pechu może mówić Piotr Żyła, który po raz czwarty, zajął... 4. Miejsce. Miejmy nadzieję, że w przyszłości zostanie mu to wynagrodzone. Jakub Wolny skończył zawody na 6. Miejscu, najwyższym jak dotąd w swojej karierze. Można powiedzieć, że Polacy mieli więcej niż udany dzień. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

image

image

image

Fotografie (zrzut ekranu): Romuald Kałwa 

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport