20 obserwujących
541 notek
692k odsłony
145 odsłon

Donald Trump: syn Osamy bin Ladena - Hamza zabity. Groził kolejnymi atakami na Zachód!

Zagraniczna domena publiczna
Zagraniczna domena publiczna
Wykop Skomentuj2

Donald Trump potwierdził dzisiaj informacje, pojawiające się w mediach już od dłuższego czasu, że syn Osamy Bin Ladena został zabity w operacji antyterrorystycznej na granicy Pakistanu i Afganistanu przez amerykańskie siły specjalne. 

Śmierć syna jednego z najbardziej znanych terrorystów świata, odpowiedzialnego za ataki z 11 września 2001 r. na wieże World Trade Center, miała dokonać się już 31 lipca.

Hamza bin Laden miał być odbierany, jako ostateczny spadkobierca całego kierownictwa Al-Kaidy, podczas amerykańskiej operacji antyterrorystycznej w regionie Afganistanu/Pakistanu.

Jego śmierć ma pozbawić Al-Kaidę „ważnych umiejętności przywódczych i symbolicznego związku z ojcem oraz  podważa ważne działania operacyjne grupy” - powiedział w oświadczeniu Biały Dom. 

„Hamza bin Ladin był odpowiedzialny za planowanie i kontakty z różnymi grupami terrorystycznymi” - szczegóły śmierci są wciąż niejasne.

Ostatnie znane publiczne oświadczenie Hamzy zostało opublikowane przez media Al-Kaidy w 2018 roku. W tym oświadczeniu zagroził Arabii Saudyjskiej i wezwał mieszkańców Półwyspu Arabskiego do buntu.

Ojciec Hamzy, Osama bin Laden, wyjechał do Afganistanu w już 1996 roku, gdzie wypowiedział wojnę amerykańskim operacjom na tereie Afganistanu, co w dłuższej perspektywie doprowadziło do ​​zamachów z 11 września 2001 r. na World Trade Center w Nowym Jorku i Pentagon. 

Navy SEALS zabił Osamę bin Ladena w 2011 roku podczas nalotu na jego związek w Abbottabad w Pakistanie. W tym czasie nie znaleziono jego syna.

Potwierdzenie Trumpa, że ​​Hamza (opisany przez Program Departamentu Walki z Terroryzmem) został zabity podczas operacji w USA, pojawia się zaledwie trzy dni po 18 rocznicy ataków. W lutym Departament Stanu informował, że zapłaci aż 1 milion dolarów za informacje prowadzące do jego miejsca pobytu. Hamza groził atakami na Stany Zjednoczone i ich sojuszników.

Źródło: CNBC

 

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka