Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
130 obserwujących
1630 notek
2071k odsłon
3657 odsłon

Płonące mieszkanie

Wykop Skomentuj206

       Dziś na Marszu Niepodległości doszło do incydentu – podpalenia mieszkania. Dwa piętra wyżej nad tym mieszkaniem jest balkon z tęczową flagą i transparentem strajku kobiet. Media informują, że doszło do tego na skutek wpadnięcia do środka racy. Są filmiki, gdy w mieszkaniu się pali, ale za zamkniętymi drzwiami od balkonu. Widać też na innym filmiku jak ktoś w stronę mieszkania strzela racami, ale drzwi od balkonu są wciąż zamknięte. Więc ktoś musiał te drzwi otworzyć - pewnie nie po to, by je wywietrzyć, bo w Warszawie jest jakieś 8 stopni, a zatem zimno. 

       Otwieranie drzwi od balkonu, gdy strzelają w nie racami, świadczy o tym, że coś tu nie gra. To dzisiejsze podpalenie mieszkania to z dużym prawdopodobieństwem ustawka. Podobna jak to słynne spalenie ruskiej budki na Marszu Niepodległości sprzed kilku lat.

       Podpalenia ruskiej budki nikt nie wyjaśnił, mimo że było wielu świadków - oskarżeni byli uczestnicy marszu, ale nie żadni prowokatorzy przeciwników, ale przez kilka lat obowiązywała narracja, że to narodowcy podpalili - a zatem polscy narodowcy to faszyści. Aż do czasu, gdy się z podsłuchów u Sowy okazało, że to była zorganizowana akcja służb specjalnych, by narodowców wrobić.

       Moim zdaniem najważniejszym dowodem na to, że to płonące mieszkanie to ustawka, to fakt, że w TVN24 o tym gadali na okrągło i w kółko pokazywali płomienie w mieszkaniu. Wypowiadający się na antenie politolodzy i dziennikarze robili analizy polityczne, które głównie opierały się na palącym się mieszkaniu. Podstawowa ich teza była taka, że nie ma symetrii między marszami aborcjonistek i narodowców, bo tam żadne mieszkanie nie płonęło, a tu płonęło. Więc aborcjonistki są w porządku, a narodowcy to faszyści. Taka idzie narracja.

Grzegorz GPS Świderski

PS1. Najświeższe filmiki z pożaru:


PS2. Moje spekulacje, że ktoś musiał otworzyć drzwi od balkonu, z dużym prawdopodobieństwem są nietrafne, bo w komentarzach pojawił się odnośnik do filmiku, na którym widać, że rzucona raca trafia do mieszkania przez otwarty lufcik w prawym górnym rogu. Wiadomo też, kto jest właścicielem mieszkania i są zdjęcia z wewnątrz. Ciekawe dlaczego ten lufcik był na oścież otwarty przy takim zimnie...

PS3. Z tym lufcikiem to też może być złudzenie, bo zdjęcie z wewnątrz pokazuje, że tam raczej lufcika nie ma, ale są chyba wybite szyby w środkowych drzwiach. Nie dojdziemy zdalnie, na podstawie zdjęć i filmów, jak to dokładnie się odbyło. Kluczowe w mojej spekulacji, że to ustawka, jest to, jak wrogowie narodowców tego używają w swojej narracji. Zdarzenie jest dziwne, sprawcy nieznani, ale już większość mediów głosi, że to spalenie niezbicie udowadnia, że narodowcy to faszyści i palą w Warszawie mieszkania.

PS4. Policja zatrzymała sprawcę tego podpalenia - to kryminalista z Białegostoku. To nadal nie wyklucza ustawki, bo przecież tacy kryminaliści to najlepsi płatni zleceniobiorcy takiego zadania. 

Czy umieranie to problem? <- poprzednia notka

następna notka -> PiS to partia komunistyczna!

Tagi: #gps65, #MarszNiepodległości, #ustawka

Wykop Skomentuj206
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka