Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
137 obserwujących
1659 notek
2103k odsłony
  3669   0

Płonące mieszkanie

       Dziś na Marszu Niepodległości doszło do incydentu – podpalenia mieszkania. Dwa piętra wyżej nad tym mieszkaniem jest balkon z tęczową flagą i transparentem strajku kobiet. Media informują, że doszło do tego na skutek wpadnięcia do środka racy. Są filmiki, gdy w mieszkaniu się pali, ale za zamkniętymi drzwiami od balkonu. Widać też na innym filmiku jak ktoś w stronę mieszkania strzela racami, ale drzwi od balkonu są wciąż zamknięte. Więc ktoś musiał te drzwi otworzyć - pewnie nie po to, by je wywietrzyć, bo w Warszawie jest jakieś 8 stopni, a zatem zimno. 

       Otwieranie drzwi od balkonu, gdy strzelają w nie racami, świadczy o tym, że coś tu nie gra. To dzisiejsze podpalenie mieszkania to z dużym prawdopodobieństwem ustawka. Podobna jak to słynne spalenie ruskiej budki na Marszu Niepodległości sprzed kilku lat.

       Podpalenia ruskiej budki nikt nie wyjaśnił, mimo że było wielu świadków - oskarżeni byli uczestnicy marszu, ale nie żadni prowokatorzy przeciwników, ale przez kilka lat obowiązywała narracja, że to narodowcy podpalili - a zatem polscy narodowcy to faszyści. Aż do czasu, gdy się z podsłuchów u Sowy okazało, że to była zorganizowana akcja służb specjalnych, by narodowców wrobić.

       Moim zdaniem najważniejszym dowodem na to, że to płonące mieszkanie to ustawka, to fakt, że w TVN24 o tym gadali na okrągło i w kółko pokazywali płomienie w mieszkaniu. Wypowiadający się na antenie politolodzy i dziennikarze robili analizy polityczne, które głównie opierały się na palącym się mieszkaniu. Podstawowa ich teza była taka, że nie ma symetrii między marszami aborcjonistek i narodowców, bo tam żadne mieszkanie nie płonęło, a tu płonęło. Więc aborcjonistki są w porządku, a narodowcy to faszyści. Taka idzie narracja.

Grzegorz GPS Świderski

PS1. Najświeższe filmiki z pożaru:


PS2. Moje spekulacje, że ktoś musiał otworzyć drzwi od balkonu, z dużym prawdopodobieństwem są nietrafne, bo w komentarzach pojawił się odnośnik do filmiku, na którym widać, że rzucona raca trafia do mieszkania przez otwarty lufcik w prawym górnym rogu. Wiadomo też, kto jest właścicielem mieszkania i są zdjęcia z wewnątrz. Ciekawe dlaczego ten lufcik był na oścież otwarty przy takim zimnie...

PS3. Z tym lufcikiem to też może być złudzenie, bo zdjęcie z wewnątrz pokazuje, że tam raczej lufcika nie ma, ale są chyba wybite szyby w środkowych drzwiach. Nie dojdziemy zdalnie, na podstawie zdjęć i filmów, jak to dokładnie się odbyło. Kluczowe w mojej spekulacji, że to ustawka, jest to, jak wrogowie narodowców tego używają w swojej narracji. Zdarzenie jest dziwne, sprawcy nieznani, ale już większość mediów głosi, że to spalenie niezbicie udowadnia, że narodowcy to faszyści i palą w Warszawie mieszkania.

PS4. Policja zatrzymała sprawcę tego podpalenia - to kryminalista z Białegostoku. To nadal nie wyklucza ustawki, bo przecież tacy kryminaliści to najlepsi płatni zleceniobiorcy takiego zadania. 

Czy umieranie to problem? <- poprzednia notka

następna notka -> PiS to partia komunistyczna!

Tagi: #gps65, #MarszNiepodległości, #ustawka

Lubię to! Skomentuj206 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka