Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
112 obserwujących 1382 notki 1725775 odsłon
GPS, 7 maja 2013 r.

Nauczyciele to funkcjonariusze państwa

Napisałem niedawno notkę o tym, że wszyscy funkcjonariusze państwa to zwyrodniali bandyci – w tym wyraźnie napisałem, że dotyczy to wszystkich, którzy pobierają państwową pensję, czyli też lekarzy i nauczycieli. Spodziewałem się jakiegoś oburzenia, protestów i obrażania mnie wulgarnymi słowy. A tu nic. Wszyscy przyjęli moją notkę ze zrozumieniem i protestów nie było.
No to niestety muszę sam napisać komentarze jakich się spodziewałem.
Otóż gdybym był nauczycielem w prywatnej szkole to moją notkę skomentowałbym tak:
„Co???!!!! Ja jestem funkcjonariuszem państwa??? Ja pobieram pensję ze środków odebranych ludziom przemocą? Nieprawda!!! Ludzie sami z własnej woli mi płacą za uczenie ich dzieci! Wykształciłem wielu specjalistów, którzy dzięki temu dużo zarabiają i ich rodzice są mi wdzięczni za to, że słusznie zainwestowali swoje ciężko zarobione pieniądze w edukacje ich dzieci u mnie! Nie obrażaj nas, nauczycieli, bo my nikogo nie zmuszamy do nauki, my tak samo konkurujemy z innymi jak sprzedawcy pietruszki czy producenci samochodów. Ludzie nas wybierają, bo jesteśmy dobrzy!”
A gdybym był nauczycielem w państwowej szkole – np. technikum samochodowym – to bym odpowiedział tak:
„Ja wiem, że nauczyciel w technikum to taki sam zawód jak mechanik samochodowy czy konstruktor samochodów i tak samo wszyscy powinniśmy być wynagradzani z pieniędzy, które ludzie płacą dobrowolnie za nasze usługi. Ale co ja mam na to poradzić, że to komunistyczne państwo, w którym żyjemy, nie pozwala na wolność w dziedzinie edukacji i reguluje to przy użyciu przemocy? Chcąc być nauczycielem kształcącym konstruktorów i mechaników muszę ulegać tym patologiom, bo inaczej się nie da. Próbuję obalić to zamordystyczne i niemoralne państwo, ale co ja mogę? Ja się znam tylko na uczeniu, a nie na obalaniu państw. Robię swoje. Jestem urzędnikiem i funkcjonariuszem, bo wszyscy nauczyciele tacy są, innych nie ma. Sam świata nie zbawię, więc przynajmniej robię to, co umiem najlepiej. Nawet jeśli jestem na usługach niemoralnego zbira i bandyty, to jednak robię coś pożytecznego i dobrego.”
Jeśli są jacyś nauczyciele wśród czytelników mojego bloga, to proszę o Wasze komentarze oskarżania Was o kolaborację z niemoralnym reżimem, który nas okupuje.
Grzegorz GPS Świderski
PS. No i proszę też o ocenę mojej propozycji: kompromisu edukacyjnego

Kompromis edukacyjny <- poprzednia notka
następna notka -> Abramowski na maturze 

Opublikowano: 07.05.2013 13:23.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Portallo  Objętość walca to można z niczego wyprowadzić. Trudniej stożka, ale też da...
  • E... objętość ostrosłupa jest łatwa. Ciekawsze jest to, że Archimedes wyprowadził...
  • Papież pocałował ofiarę pedofilii? Jak to możliwe? Przecież mógł tym wzmóc jego traumę!...

Tematy w dziale