Pupilla Libertatis
Jestem sarmatolibertarianinem. Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
152 obserwujących
1891 notek
2401k odsłon
  572   0

Wspierajmy Snowdena!

Nie lubię tych opozycjonistów. Nie lubię za zaangażowanie polityczne, za to, że są socjaldemokratami, że jako opozycjoniści byli przeciw komunie, bo była za mało komunistyczna, za mało lewicowa. Byli nie przeciw socjalizmowi, który nas niszczy i za pierwszej komuny i za obecnej, ale przeciw jego wypaczeniom. Ale nic na to nie poradzę, że w sprawie Snowdena mają cholerną rację: Polscy opozycjoniści w obronie Snowdena – cytuję:

„Edward Snowden nikogo nie zamordował, nie porwał, nie napadł, nie wysadził w powietrze. Jest jednak ścigany i osaczany jak terrorysta. Dlaczego? Bo ujawnił pewną niewygodną prawdę o poczynaniach władz swego państwa. Objawił światu, iż amerykański rząd systematycznie kontroluje zachowania milionów swych obywateli i obywatelek poprzez masową inwigilację i podsłuch rozmów telefonicznych, na Skypie, Facebooku, e-maili, czatów”napisali Barbara Labuda, Józef Pinior, Zbigniew Bujak i Władysław Frasyniuk.

Dlaczego tak jasno i dobitnie nie potrafili wyrazić i rozpropagować tego oczywistego stwierdzenia wolnościowcy i liberałowie, tylko musieli to napisać socjaldemokraci? Nie podoba mi się to!

Uważam, że trzeba bronić Snowdena, trzeba go jakoś wesprzeć propagandowo, wyrazić z nim solidarność. Nawet jeśli ta cała akcja z nim to ściema służb, nawet jeśli to jakaś akcja państwa amerykańskiego by nam wcisnąć kit, nawet jeśli jest on podwójnym czy potrójnym szpiegiem, to warto go popierać i mu pomagać. Warto wspierać wszystkich, którzy ujawniają tajne informacje państw, nawet, jeśli mają jakieś ukryte cele.

Ci socjaldemokraci uważają, że jest dużą hańbą dla obecnej lewicowej europejskiej demokracji to, że Snowden musi szukać pomocy u autokraty Putina a nie w państwach europejskich. Z tym akurat się zgadzam tylko częściowo, bo wszelkie europejskie instytucje polityczne hańbią się na każdym kroku, więc jeden europejski obciach mniej czy więcej nie ma znaczenia.

Ja w każdym razie uważam, że każdy powinien mieć prawo do tego by innych podsłuchiwać, podglądać i inwigilować. To nie powinno być zarezerwowane tylko dla państwowych służb specjalnych! I każdy powinien mieć prawo ujawniać wszelkie informacje jakie zdobędzie. Tu te kwestie dokładniej tłumaczę:

Niech żyje Snowden!


Dziwny otwór <- poprzednia notka
następna notka -> Polacy chcą żyć w ZOO

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale