GPS GPS
1021
BLOG

Czarnuchy

GPS GPS Polityka Obserwuj notkę 13
Janusz Korwin Mikke wywołał ostatnio aferę w Parlamencie Europejskim. Sam zrelacjonował to tak:

„Na zakończenie otrzymałem prawo do wypowiedzi - i przypomniałem, co robiłem w Polsce dziesiątki razy, że gdy śp. Jan F. Kennedy wprowadził w USA po raz pierwszy "płacę minimalną", to powiedział szczerze, że robi to, by chronić przemysł Północy przed konkurencją taniej siły roboczej z Południa. Płacę minimalną wprowadzono - i 4 miliony młodych ludzi straciło pracę. Tam chodziło o 4 miliony murzyńskich nastolatków - a tu mamy 20 milionów młodych Europejczyków, którzy są Murzynami Europy...
Tu rozległ się ryk oburzenia lewej strony (ale i centrum) sali - bo użycie słowa "Murzyn" jest podobno objawem rasizmu. Domagałem się jeszcze likwidacji płac-minu oraz zmiażdżenia potęgi związków zawodowych, które działają w interesie już zatrudnionych związkowców i nie chcą, by młodzi ludzie znaleźli pracę - ale sala zajęta była wyciem: "Rasizm!"
Na żądanie Lewicy Prezydium PE obiecało rozpatrzyć sprawę ukarania mnie za ten "rasizm"...
Cóż: jestem szkolony na książkach śp. Marka Twaina. I nie mam pojęcia, jak na politycznie poprawną angielszczyznę przełożyć zwrot: "Młodzi to Murzyni Europy"??!?”

JKM ma rację. By oddać sens tego co powiedział trzeba użyć słowa obraźliwego! W kontekście tego co powiedział bez sensu jest określenie, że młodzi ludzie to na przykład: Afroamerykanie Europy - bo nie chodzi o to, że są jakiejś innej rasy. Tu musi być użyte słowo: nigger, tak jak w piosence Lennona: Women is a nigger of the world. Młodzi ludzie w Europie to czarnuchy, czyli niewolnicy. Zniewalają nas państwa i związki zawodowe. Traktują nas tak jak byli traktowani czarni w USA w XVIII-XIX wieku.
Gdy do kogoś powiem: „Ty czarnuchu!”, albo: „Ty dziwko!” to jest to oczywiście obraźliwe. Tak się do ludzi nie powinno zwracać - nawet, jeśli mamy do czynienia z Murzynem czy prostytutką. Ale gdy powiem: „on jest traktowany jak czarnuch…”, albo: „ona jest traktowana jak dziwka…”, to użycie słów „czarnuch” i „dziwka” obraźliwe nie jest. To jest stwierdzenie faktu, że ktoś kogoś traktuje obraźliwie. To jest tak oczywiste, że ktoś kto tego nie rozumie jest z pewnością umysłowo ograniczony.
Polityczna poprawność w Parlamencie Europejskim jest przerażająca. Ci ludzie, którzy oburzają się na sam dźwięk jakiegoś słowa są niepoważni i głupi. Ich oskarżanie JKM o rasizm jest niedopuszczalną manipulacją i brutalnym atakiem politycznym. JKM słusznie uważa, że to grono trzeba rozwiązać.
Jeśli oni chcą oskarżyć JKM o rasizm z powodu użycia jakiegoś słowa to muszą sformułować akt oskarżenia. No a w nim muszą to słowo napisać. No to sami staną się rasistami. No i rasistą jest Lennon, który nazywa kobiety czarnuchami świata.
 
Grzegorz GPS Świderski

PS1. Tu piosenka Lennona:
 

PS2: A tu stanowisko Murzyna w kwestii wypowiedzi JKM:

Trzy łatwe zadania na wakacje <- poprzednia notka
następna notka -> Czy istnieją zwierzęta geje?

 

GPS
O mnie GPS

Blo­ger, że­gla­rz, informatyk, trajk­ka­rz, sar­ma­to­li­ber­ta­ria­nin, fu­tu­ry­sta. My­ślę, po­le­mi­zu­ję, ar­gu­men­tu­ję, po­li­ty­ku­ję, fi­lo­zo­fu­ję.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka