Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz P. Świderski
94 obserwujących 1242 notki 1472051 odsłon
GPS, 30 listopada 2016 r.

PiS niszczy żeglarstwo!

Poprzednie rządy PiS-u w koalicji z LPR-em były dobre dla żeglarstwa. Ale to głównie zasługa ministra z LPR-u Rafała Wiecheckiego. Tu o tym wtedy pisałem: Liberalne żeglarstwo.
Niestety obecnie PiS przystępuje właśnie do zniszczenia żeglarstwa w Polsce. Oczywiście jak to zwykle robią socjaliści dobiją nas podatkami. Zniszczą wszystko, co dotyczy sportów wodnych czy wędkarstwa. Zakazane będą amfibie, wodowanie łódek z własnych przyczep czy zbieranie deszczówki. Tu są o tym artykuły:
Z obliczeń wynika, że po wprowadzeniu nowego podatku postój jachtu w marinie na Mazurach w sezonie będzie kosztować średnio 5 tysięcy złotych, a pobyt dobowy średnio 200 zł. Skutek będzie oczywisty - bankructwo marin, zmniejszenie wpływów podatkowych, zwiększenie bezrobocia na Mazurach. Polscy żeglarze wyjadą do Chorwacji, a zarobią dominujące tam niemieckie firmy czarterowe. A ci, którzy zostaną, będą cumować na dziko zasrywając Mazury totalnie.
Ale powstanie za to nowy biurokratyczny kolos zwany „Wody Polskie”, który zatrudni całą rzeszę nowych urzędników. Będą mieć nawet swoje mundury! Więc właściciele marin i dzierżawcy bindug po utracie swoich biznesów będą mieć szanse pójść z całymi rodzinami w kamasze i zostać oberwodnikami oraz starszymi podszuwarowymi.
Jeszcze można to szaleństwo powstrzymać, bo ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku, czyli za miesiąc, a ustawa jeszcze nie jest uchwalona.
PiS to ewidentni sabotażyści. To jest już kolejny projekt zwiększenia podatków i biurokracji. Oni muszą wiedzieć, że skutkiem ich działań będzie zmniejszenie wpływów do budżetu i zwiększenie wydatków. A więc celowo niszczą Polskę. Niestety przez 3 najbliższe lata nic na to nie poradzimy. Głupio wybraliśmy, to musimy cierpieć.
PiS wygrało wybory dlatego, że rządy PO-PSL były destrukcyjne, a propaganda i PO, i PiS, szczuła nas na siebie nawzajem tak, byśmy tylko te dwie partie brali pod uwagę. Teraz już wiemy, że PiS jest jeszcze bardziej destrukcyjne niż PO i PSL.
Przed szkodą Polacy się nie nauczyli, po szkodzie też nie, to może nauczmy się po kolejnej szkodzie. Już dziś należy się zastanowić kogo wybrać w wyborach za 3 lata. Już wiemy, że odpada PO, PSL i PiS, bo to socjaldemokraci. Nowoczesna to PO-bis, więc też odpada. SLD to stare komuchy i po prostu wymierają, więc nie należy ich rozważać. „Razem” to młode komuchy i trzeba się ich strzec - oni nie kryją tego, że będą podwyższać podatki - to ich cel. Pozostaje więc tylko partia „Wolność”.

 

Grzegorz GPS Świderski

Obalić rząd PiS!  <- poprzednia notka
następna notka -> Emerytura - prawo nabyte

Opublikowano: 30.11.2016 13:00.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Oczywiście, że spór to starcie z przeciwnikiem. Nie ja to tak traktuję, ale tak jest w naszej...
  • Nie odbieram dyskutantowi możliwości poszukiwania prawdy, ale uważam, że jako dyskutant może...
  • To nie jest tok mojego rozumowania. Zalecam ponowną lekturę - teks jest krótki, można go...

Tematy w dziale