Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
119 obserwujących
1462 notki
1850k odsłon
838 odsłon

PiS niszczy żeglarstwo!

Wykop Skomentuj27
Poprzednie rządy PiS-u w koalicji z LPR-em były dobre dla żeglarstwa. Ale to głównie zasługa ministra z LPR-u Rafała Wiecheckiego. Tu o tym wtedy pisałem: Liberalne żeglarstwo.
Niestety obecnie PiS przystępuje właśnie do zniszczenia żeglarstwa w Polsce. Oczywiście jak to zwykle robią socjaliści dobiją nas podatkami. Zniszczą wszystko, co dotyczy sportów wodnych czy wędkarstwa. Zakazane będą amfibie, wodowanie łódek z własnych przyczep czy zbieranie deszczówki. Tu są o tym artykuły:
Z obliczeń wynika, że po wprowadzeniu nowego podatku postój jachtu w marinie na Mazurach w sezonie będzie kosztować średnio 5 tysięcy złotych, a pobyt dobowy średnio 200 zł. Skutek będzie oczywisty - bankructwo marin, zmniejszenie wpływów podatkowych, zwiększenie bezrobocia na Mazurach. Polscy żeglarze wyjadą do Chorwacji, a zarobią dominujące tam niemieckie firmy czarterowe. A ci, którzy zostaną, będą cumować na dziko zasrywając Mazury totalnie.
Ale powstanie za to nowy biurokratyczny kolos zwany „Wody Polskie”, który zatrudni całą rzeszę nowych urzędników. Będą mieć nawet swoje mundury! Więc właściciele marin i dzierżawcy bindug po utracie swoich biznesów będą mieć szanse pójść z całymi rodzinami w kamasze i zostać oberwodnikami oraz starszymi podszuwarowymi.
Jeszcze można to szaleństwo powstrzymać, bo ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku, czyli za miesiąc, a ustawa jeszcze nie jest uchwalona.
PiS to ewidentni sabotażyści. To jest już kolejny projekt zwiększenia podatków i biurokracji. Oni muszą wiedzieć, że skutkiem ich działań będzie zmniejszenie wpływów do budżetu i zwiększenie wydatków. A więc celowo niszczą Polskę. Niestety przez 3 najbliższe lata nic na to nie poradzimy. Głupio wybraliśmy, to musimy cierpieć.
PiS wygrało wybory dlatego, że rządy PO-PSL były destrukcyjne, a propaganda i PO, i PiS, szczuła nas na siebie nawzajem tak, byśmy tylko te dwie partie brali pod uwagę. Teraz już wiemy, że PiS jest jeszcze bardziej destrukcyjne niż PO i PSL.
Przed szkodą Polacy się nie nauczyli, po szkodzie też nie, to może nauczmy się po kolejnej szkodzie. Już dziś należy się zastanowić kogo wybrać w wyborach za 3 lata. Już wiemy, że odpada PO, PSL i PiS, bo to socjaldemokraci. Nowoczesna to PO-bis, więc też odpada. SLD to stare komuchy i po prostu wymierają, więc nie należy ich rozważać. „Razem” to młode komuchy i trzeba się ich strzec - oni nie kryją tego, że będą podwyższać podatki - to ich cel. Pozostaje więc tylko partia „Wolność”.

 

Grzegorz GPS Świderski

Obalić rząd PiS!  <- poprzednia notka
następna notka -> Emerytura - prawo nabyte

Wykop Skomentuj27
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale