Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz P. Świderski
107 obserwujących 1340 notek 1625356 odsłon
GPS, 23 września 2017 r.

Czego uczy dzieci fejsbużyca?

605 11 1 A A A
System kar, który stosuje fejsbużyca, jest taki, że można dostać bana, czyli zakaz kontaktowania się ze znajomymi przez pewien czas, z byle powodu i znienacka. Wiele ludzi coś pisze, my to samo piszemy wielokrotnie - i nagle, czasem po kilku latach od napisania, czasem po paru miesiącach, a czasem po godzinie, dostajemy karę za to. I nawet nie możemy znajomym odpowiedzieć prywatnie, że mamy karę, bo mamy blokadę wszystkich kanałów.
Jak to działa na dziecko, które uczy się sprawiedliwości i kontaktów z innymi ludźmi? Widzi, że coś napisało i ma za to karę. Nie wie dlaczego, nie ma wskazanego punktu regulaminu, który jakoby złamało. Ale widzi, że inni to piszą bezkarnie. Widzi, że samo pisało to przez rok i kary nie było. Widzi, że osąd jest nieobiektywny.
Wnioski: nic złego nie napisało, żadnych zasad nie złamało, ale się fejzbużyca na nie uwzięła - głupia suka. Trzeba więc ją przechytrzyć - założyć sześć nowych fałszywych kont i z nich pisać co się chce, albo pisać aluzyjnie, tak jak pisaliśmy za PRL-u. A jak fejsbużyuca będzie to utrudniać, to trzeba się nauczyć jak to wykryła - czy przez ciasteczka na przeglądarce, czy przez adres IP etc... Dziecko uczy się, że system trzeba obchodzić, olewać, okłamywać i trzeba się uczyć technicznych sposobów na to. Trzeba nauczyć się żyć obok władzy, wbrew władzy, oszukując władzę.
Zaczynam coraz bardziej cenić ten system banowania przez fejzbużycę. Dzięki temu młodzież, szczególnie gimnazjalna, uczy się jak żyć w niesprawiedliwym, totalitarnym systemie, uczy się, że system jest głupi, bezsensowny i nie warto w ogóle zważać na jego regulamin, bo sama władza go łamie. Należy więc system jak najbardziej przechytrzyć. My, Polacy, mamy to we krwi, ale dzięki bzdurnej cenzurze fejsbużycy, tego olewania uczą się też Niemcy, Amerykanie, Francuzi, Kanadyjczycy, Szwedzi i cały świat.
Fejsbużyca wszędzie gdzie dociera uczy dzieci, że system, w którym działają jest wrogi i trzeba go obchodzić. Dzieci rzadko mają do czynienia z władzą państwową, policją czy sądami, ale wszystkie mają do czynienia z fejsbużycą - i traktują ją jak władzę. I widzą, że jest wybiórcza, tendencyjna, stronnicza - tak jak każda władza państwowa.
To jest bardzo dobra nauka. Dlatego nie zakazujcie dzieciom korzystania z fejsbużycy! Nauczą się, że nawet system, który sam się nazywa liberalnym i z pozoru chroni wolności słowa, w istocie jest totalitarny, niesprawiedliwy, głupi i destrukcyjny - cenzuruje i ogranicza wolność słowa. Jak się to dzieciom powie to zignorują. Zrozumieją dopiero, gdy to poczują na własnej skórze. 

Grzegorz GPS Świderski


PS. Notki powiązane:


Petunia to nie omlet  <- poprzednia notka

następna notka -> Szykanowanie inności


Tagi: gps65, facebook, fejsbuk, fejsbużyca

Opublikowano: 23.09.2017 17:08. Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 14:41.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • No to na zakończenie moje uzupełnienie. Napisałem dokładnie o tym samym, ale kompletnie...
  • @Alpejski  Ja mówię: "Wszystkie zwierzęta popełniają błędy, co może powodować straty -...
  • @Alpejski  W tym kontekście to są wszystko synonimy. Proszę się zdecydować czy zarzuca mi...

Tematy w dziale Technologie