Pupilla Libertatis
Myślę, politykuję, rozważam, polemizuję, szukam, prowokuję, dyskutuję, dociekam, analizuję, filozofuję.
141 obserwujących
1718 notek
2176k odsłon
  1636   0

Zło PiS-u

Niektórzy uważają, że PiS jest zły. To zła partia, źle rządzi, złe prawo tworzy.
Ja się zgadzam z tą opinią, choć w dużym stopniu nie zgadzam się z osobami, które tak uważają. Bo ja uważa, że PiS jest zły z zupełnie innych powodów niż oni. Oni najczęściej stawiają takie zarzuty obecnie rządzącej partii:

  1. Propaganda sukcesu. Pijarowcy PiS-u po prostu manipulują i oszukują. Uwypuklają własne sukcesy, przemilczają porażki. To oczywiste. Tak robią wszyscy politycy w demokracji. To jest zło, ale nie jakieś wyjątkowe. Robią dokładnie to samo co PO, PSL, SLD, AWS etc.
  2. Fałszywy patriotyzm. Politycy PiS-u udają patriotów poprzez swoją retorykę, operowanie sloganami i symbolami. Odwołują się do narodowych emocji. Kładą nacisk na polskość i akcentują narodowość. Tym się różnią od innych partii. Ale w praktyce są tak samo ulegli międzynarodowym układom jak inni.
  3. Polityka międzynarodowa. Nikt nie lubi PiS-u – i oficjele Unii Europejskiej, i rząd Izraela, i wielu polityków USA i najbliżsi sąsiedzi – Ukraina, Rosja, Litwa. To się odbija na całej Polsce. To różni PiS od PO, bo ich lubili za posłuszeństwo. Ale w praktyce to i tak nic nie zmienia – ciągle prowadzimy politykę wasala.
  4. Ustrój państwa. PiS jakoby psuje prawo, zniszczyli Trybunał Konstytucyjny, atakuje sędziów, łamią konstytucję. Robią dokładnie tak samo jak wszystkie inne rządzące partie w Polsce, które zmieniały i naginały prawo. Falandyzacja jest u nas powszechna. Prawo jest coraz gorsze.
  5. Gospodarka i media. PiS obsadza wszystkie możliwe stanowiska w biznesie i mediach swoimi ludźmi. To znów nic wyjątkowego – tak robią wszyscy. Nepotyzm i korupcja to naturalne elementy każdej demokracji.
Moim zdaniem te wszystkie wymienione powody są trzeciorzędne. Najważniejsze zło PiS-u polega na tym, że są socjaldemokratami, że skrupulatnie realizują tę ideologię w Polsce. A więc akceptują socjalizm, który jest w Polsce budowany w postaci kapitalizmu państwowego. Najbardziej destrukcyjnymi elementami tego socjalizmu to ZUS, NFZ i edukacja. To są nadal dziedziny tkwiące głęboko w PRL. Służba zdrowia, szkolnictwo i ubezpieczenia społeczne to realny socjalizm - reszta, na przykład bankowość, media czy przemysł to kapitalizm państwowy, czyli biznes pod silnym wpływem urzędów państwowych, które część przedsiębiorstw posiadają a resztę koncesjonują, regulują i wysoko opodatkowują. Etatyzm to najbardziej destrukcyjny element ustrojowy realizowany przez PiS. Socjaldemokracja nigdy Polski nie odbuduje - może co najwyżej nadal nas niszczyć i zniewalać.
Nazwy, którymi operuje słownik polityczny w Polsce są kompletnie nieadekwatne do treści. PiS nazywa się ugrupowaniem konserwatywnym, a PO liberalnym. Ale to ściema, bo w praktyce są to partie socjaldemokratyczne.
PiS od PO różni się tylko retoryką, sloganami, zapowiedziami, propagandą, ale w praktyce ich rządy się niczym nie różnią. Wszyscy tak samo realizują socjalizm. Im bardziej szczerze i uczciwie robi to PiS, tym gorzej dla Polski.
Jakby ktoś mi nie wierzył na słowo, to daję odnośnik do notki, w której wymieniłem wszystkie punkty programu socjaldemokracji – przeczytajcie, przemyślcie, i jeśli się ze mną nie zgodzicie, to wskażcie w komentarzu, którego z tych postulatów PiS nie realizuje, nie akceptuje, próbuje obalić: Socjaldemokracja


Grzegorz GPS Świderski

Narodowe statystyki  <- poprzednia notka
następna notka -> Wschód i Zachód

Tagi: gps65, PO, PiS, socjaldemokracja

Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka