Blog
Pupilla Libertatis
GPS
GPS Grzegorz GPS Świderski
112 obserwujących 1380 notek 1722773 odsłony
GPS, 24 czerwca 2018 r.

Nienadanżaliśmy!

1403 30 1 A A A

      "Nienadanżaliśmy!" - tak genialnie na żywo, na szybko, tuż po przegranym meczu Polski z Kolumbią podsumował występ naszej drużyny piłkarskiej na Mundialu 2018 w Rosji Maciej Rybus. Nie śmieję się z tego, to nie ironia. Ten błąd językowy idealnie oddaje istotę rzeczy!

  • Nienadanżaliśmy! 
  • Chyba nie nadążaliśmy!
  • Tak jest! I wy też nienadanżaliście!

      Było jak zwykle. Mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor. Ale nic się nie stało, Polacy nic się nie stało! Już za cztery lata, Polska mistrzem świata! To wie każdy głupi. Ale mało kto wie, że wszyscy nienadanżaliśmy! My, Polacy, nienadanżamy! 

      Polska nienadanża! Państwowa piłka nożna nienadanża. Bo w ogóle państwo mamy obciachowe! Bo obywatele nienadanżają. Obecny socjalizm nienadanża. Ja nienadanżam, pan nienadanża, społeczeństwo nienadanża.

      Sport ma tę zaletę, że nawet przegrany jest wygranym. Bo sobie pograł, doznał rekreacji, spalił stres. Najgorzej ma kibic, który nienadanża. Ale jeszcze gorzej ma obywatel, który utożsamia państwo ze sportem. Sport nie przegrał, narodowa drużyna sportowa jest nadal wygrana, bo Polska jest nadal mistrzem Polski. 

      Polskie państwo nienadanża. To jest obciachowe państwo. Dopóki nie zrozumiecie, że przyczyną wszelkich waszych rozczarowań jest państwo, nie wyzwolicie się z tego nienadanżania.

      Państwowa drużyna przegrała. Drużyna państwa, które okupuje Polskę. To nie Polska przegrała, to nie naród, czy kraj przegrał. Przegrało państwo, które nienadanża. 

Grzegorz GPS Świderski

PS1. Tu będę systematycznie dodawał filmiki a propos:

PS2. Oddaje honor. Janda miała rację! To mądra kobieta jest! Gdyby polska drużyna piłkarska wygrała, to by było nie do wytrzymania. A teraz jest jak zwykle. Lepiej jest, jak jest jak zwykle, niż jak jest nie do wytrzymania.

PS3. Zrobił Nawałka zakupy i podchodzi do kasy. Kasjerka pyta: "Zbiera Pan punkty?". "Nie"!

PS4. Nasza kadra ma wrócić z Mundialu pociągiem. Dlaczego? Bo jest podejrzenie, że gdyby polecieli samolotem, to by na lotnisku nie trafili do bramki...


Wychowanie małpy <- poprzednia notka

następna notka -> Nowe ACTA

Tagi: gps65, Polska, Kolumbia, mecz, Mundial, 2018

Opublikowano: 24.06.2018 23:12. Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 21:16.
Autor: GPS
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jestem skrajnie konserwatywnym arcyliberałem, Sarmatą, żeglarzem, paleolibertarianinem, katolikiem, informatykiem, trajkarzem i monarchistą.


Mój e-mail: gps65(szympans)interia.eu

By wyszukać moje notki należy w guglu wpisać słowo kluczowe "gps65" i dowolną frazę dotyczącą kwestii, którą być może kiedyś poruszałem


Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy rozpowszechnianiu, czy publikowaniu w innych miejscach, dołączać na końcu link do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana.


Proszę nie zamieszczać w komentarzach pod moimi notkami filmów czy obrazków lub długich tekstów przekopiowanych z innych miejsc, bo to niepotrzebnie obciąża stronę. Traktuję to jako spam. Zamiast tego proszę wstawiać odnośniki do źródła informacji. Polecam tworzenie notek blogowych i gdy są na temat to umieszczanie u mnie linków do nich. Zachęcam do dyskusji merytorycznej. Osoby niegrzeczne wypraszam, a jak to nie poskutkuje blokuję.


Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Wojciech Moro  Nie znam blogera KUKU NA MUNIU. Gdzie pisze?
  • @intuicja  Dziś dobranoc, jutro dzień dobry. Dyskusja nie musi kończyć się o zmroku - może...
  • @intuicja  Nie twierdzę, że wiedza daje pewność. Twierdzę tylko, że kierując się wiedzą...

Tematy w dziale Sport