0 obserwujących
12 notek
22k odsłony
  203   0

Raport ze Śródziemia

Trzy Pierścienie dla Tuska, Pitery i Schetyny,

Siedem dla Władców PiSu, Kaczyńskich drużyny

Dziewięć Lewackim Mediom, córom i synom Adama

Jeden dla Władcy Czerwieni, na Rozbracie Pana

W Mordorze, gdzie zaległy cienie

Jeden, by rządzić wszystkimi, jeden, by wszystkie odnaleźć

Jeden, by zebrać je wszystkie i w ciemności związać

W Krainie Mordor, gdzie zaległy cienie

 

W Krainie Mordor gdzie zaległy cienie, dokonał się zamach stanu. Skrajnie lewicowe orki i gobliny, „Fakty i Mity” oraz mordorski beton partyjny obwołały nowym Czarnym władcą Saurona Napieralskiego. Morgoth Olejniczak był pewien zwycięstwa, tym bardziej, że wpływowe salony Barad Dur i Minas Morgul popierały go zdecydowanie. A jednak, choć Gothmog lewicy, Sławomir Sierakowski odprawiał gusła, choć lewicowe Nazgule z królem Angmaru – Adamem Michnikiem, krążyły nad krajem, zawodząc za Olejniczakiem, to jednak popierany przez doły, aparat, beton i prowincję Napieralski wykopał swojego konkurenta ze stolca przewodniczącego. I tak Sauron zajął pozycję Morgotha.

 

Mordor, którym przyjdzie mu kierować, wygląda niezbyt ciekawie. Tym bardziej, że ze stanowiska zastępcy przewodniczącego wyleciała Szeloba Senyszyn, zaś władca trolli – Kalisz również nie cieszy się jego łaskami. Barad Dur na ulicy Rozbrat nie jest już tak gwarnym i wpływowym miejscem jak kiedyś, to samo dotyczy Minas Morgul, w którym Czarni Jeźdźcy z Ordynackiej wspominają już tylko dawną chwałę. Olejniczak odsunął się na bok, do Isengardu, gdzie zbiera siły i szykuje się, aby swojego władcę wysadzić ze stołka. Ma zaplecze, w postaci armii wiernych uruk hai z klubu parlamentarnego SLD, oraz swojego Smoczego Janika w obozie Władcy. Może się więc zdarzyć, że stanowisko Władcy Ciemności zmieni się szybciej, niż można by przypuszczać.

 

Wydaje się, że ich przeciwnicy powinni skorzystać z osłabienia wroga i go dobić. Niestety, sprawujące władzę Cudowne Elfy coraz częściej zerkają ku krainom położonym za morzem, a nawet podróżują do Krainy Słońca, być może z perspektywą pozostania tam już na zawsze. Krasnoludowie, którzy w walce ze złem ponieśli znaczne straty, utracili Morię i musieli oddać władzę, okopali się w swoich królestwach, nie wiedząc, co należy zrobić. W Minas Ritih wymarli królowie, zaś w ich miejscu sprawuje władzę Ojciec Dyrektor. Cała zaś reszta, wierząca w nieomylność sprawujących władzę Elfów wydaje się nie przejmować niczym. Pozostaje czekać, aż otworzą się Wrota Morannon i nowy Czarny Władca zagrozi nadwiślańskiemu Śródziemiu. Pytanie tylko, czy wolne ludy będą potrafiły się zjednoczyć, aby stawić czoła zagrożeniu?

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale