5 obserwujących
126 notek
86k odsłon
  1723   0

"Naród" żydowski?... Jaki naród, Panie (P)AD!

image


Od jakiegoś czasu, ale coraz bardziej wprost, coraz głośniej i coraz częściej,

w NASZEJ – POLSKIEJ przestrzeni publicznej, głoszony jest przekaz, że NASZA historia, historia Polski liczy tysiąc lat i jest historią tworzoną przez dwa narody: polski i żydowski.

Aby nie być gołosłownym cytaty – kilka z wielu powszechnie dostępnych.


(P)AD, przemawiając na Zgromadzeniu Narodowym w Poznaniu z okazji 1050-lecia Chrztu Polski:

"Chrzest Mieszka jest najważniejszym wydarzeniem w całych dziejach państwa i Narodu Polskiego...(...)... to wtedy też narodziła się Polska"

(https://wpolityce.pl/polityka/288927-andrzej-duda-chrzest-mieszka-jest-najwazniejszym-wydarzeniem-w-calych-dziejach-i-narodu-polskiego-to-wtedy-narodzila-sie-polska-przemowienie?strona=1 )


(P)AD w Muzeum Historii Żydów Polskich ((3 marca 2016 roku):

Wystawa w muzeum pokazuje:

  • "...dziewięćset udokumentowanych lat wspólnej historii, poczynając od wyprawy Ibrahima ibn Jakuba...."

  • "...coś, co można nazwać Rzeczypospolitą przyjaciół, to znaczy dwóch narodów: polskiego i żydowskiego, które żyły razem, których historia przez te 900 lat przeplotła się, wielokrotnie oczywiście z lepszymi i gorszymi momentami, ale która była generalnie historią dobrego współistnienia dwóch narodów na terenie Polski..."


"... Państwo Izrael zniknęło swego czasu zniszczone i żydzi rozproszyli się po całym świecie. Najwięcej ich potem skupiło się właśnie w naszym kraju i współistniało z Polakami..."

(https://www.youtube.com/watch?v=MQKOcZjN4MY)


Spuśćmy tu litościwie zasłonę na "szkolne" błędy: historyczny i matematyczny, które jednak w kiepskim świetle stawiają osobę po liceum w klasie humanistycznej i prawnika.

Wyprawa handlarza niewolnikówIbrahima Ibn Jakuba - który urodził się w latach 912/913, a zmarł po 966 roku - do Polski miała miejsce ponad tysiąc lat temu.

Pozostałymi, dużo bardziej poważnymi, błędami, zajmiemy się za chwilę.


(P)AD w Kielcach – 4 lipca 2016 roku:

"Polacy i Żydzi na tych ziemiach to tysiącletnia tradycja współżycia dwóch narodów, kultur, często małżeństw, pokrewieństwa, przyjaźni, znajomości. 1000 lat wspólnej historii i trwania razem – w Polin, ziemi przyjaznej żydowskiemu narodowi"

( https://wpolityce.pl/historia/299301-prezydent-duda-na-obchodach-70-rocznicy-pogromu-kieleckiego-nie-ma-usprawiedliwienia-dla-antysemickiej-zbrodni-nie-ma-i-nie-bedzie-przemowienie?strona=2)


(P)AD podczas wizyty w Izraelu - 17 stycznia 2017 roku:

"Więzi łączące nasze narody mają tysiącletnią historię..."

https://wpolityce.pl/swiat/323656-prezydent-andrzej-duda-w-izraelu-wiezi-laczace-nasze-narody-maja-tysiacletnia-historie-to-relacja-opleciona-wiezami-rodzinnymi-i-kulturowymi)


Wypowiedź B. Szydło na konferencji poświęconej Polakom ratującym żydów, zorganizowanej przez fundację T. Rydzyka "Lux Veritatis" oraz fundację"From the Depths" – nowego rozgrywającego w polskiej polityce- Jonny Danielsa :

"... świat poznaje prawdę o tym, że żydzi i Polacy, wspólnie razem mieszkali tutaj w Polsce, nad Wisłą, budowali polskie państwo..."

"...niemiecka okupacja, niemiecka bestialska wojna, która przede wszystkim chciała zniszczyć nasze narody, nasze państwo, nasze wspólne państwo..."

(https://web.facebook.com/azog.mordor.18/videos/161945827888893/)


Powyższy przekaz: że tysiącletnie państwo polskie jest - od samego początku i przez cały czas - historią dwóch narodów: polskiego i żydowskiego, utrwalany jest nachalnie przez różne osoby, ale najczęściej przez jakąś część PISu, w tym szczególnie przez (P)ADa. Jednak w polską przestrzeń publiczną wpuszczane są przekazy dużo dalej idące.


W dniach 11-13 maja 2012 roku odbywał się w Berlinie "kongres" "ruchu odrodzenia żydowskiego w Polsce". Jego uczestnicy usłyszeli, na przykład, taką "legendę":


"Jak głosi stara żydowska legenda: to było w lesie, kiedy pierwsi żydowscy podróżnicy do Polski odkryli dany im przez boga dom(podkr. i wyr. moje).

Zgodnie z legendą, wchodząc do lasu zobaczyli fragment z talmudu wyryty na każdym drzewie i wiedzieli, że przybyli do ziemi, gdzie mieszkali ich przodkowie.

I nazwali to miejsce "po-lin", co po hebrajsku oznacza: "tu znajdziesz niebo".

https://www.youtube.com/watch?v=9OTUN-edEso&feature=youtu.be


Jak, na razie, (P)AD i osoby głoszące tezy o tysiącletniej historii państwa polskiego, jako historii dwóch narodów: polskiego i żydowskiego, jeszcze tak daleko idących "przekazów" nie wygłaszają.

Ale, kto wie, jakie kłamstwa zaczną głosić, gdy uda im się wystarczająco mocno utrwalić dotychczasowy "przekaz"?


A więc po kolei.

KŁAMSTWO PIERWSZEmówiące, że państwo polskie ma "tysiąc lat" i że zaczęło się w 966 roku wraz z chrztem Polski.

I nie będę tu odkrywał żadnej "ameryki", tylko przywołam powszechnie już znane w nauce fakty.


W chwili "chrztu Polski" Państwo Polan było już ukształtowanym, silnym organizmem państwowym. I to na tyle silnym, że w ciągu kilkudziesięciu lat było w stanie zjednoczyć większość plemion lechickich, włączyć ziemie Słowian Łużyckich (Milsko i Łużyce), zająć Czechy i Ruś Kijowską.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale