Blog
grysiak
grysiak
grysiak taki sobie
0 obserwujących 4 notki 2276 odsłon
grysiak, 17 stycznia 2010 r.

Absurdy premiera Pawlaka

GW opisuje w swoimartykuledyskusję pomiędzy premierem Pawlakiem, a ministrem Rostowskim, na temat cen energii elektrycznej dla ubogich rodzin.

Ministerstwo Gospodarki chce uwolnienia cen energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych, czyli mówiąc ludzkim językiem, dla mieszkań. Z nieznanego mi powodu ministarstwo kierowane przez Pawlaka postanowiło zająć się tym, co należy do opieki społecznej - cenami energii elektrycznej dla ubogich rodzin.

Uwolnienie cen energii spowoduje ich wzrost rzędzu 10-15%, zatem miniterstwo obawia się o związane z tym problemy dla ubogich. W związku z tym ministerstwo chce, aby ubogie rodziny otrzymywały energię po cenach niższych od normalnych, a w zamian dostawca energii miałby mieć jakieś ulgi w podatku VAT.

Troska o ubogich to miła i szlachetna rzecz, jednak Ministerstwo Gospodarki nie jest od tego, aby się zajmować ubogimi. Takimi sprawami zajmuje się opieka społeczna. Jeżeli jest rodzina, której trzeba pomóc, to od tego jest loklany OPS, który ma wiedzę o statusie materialnym mieszkańców swojego rejonu i ten właśnie OPS powinien udzielać odpowiedzniej pomocy, np. opłacając część ceny energii elektrycznej dostarczanej rodzinom ubogim.

Dostawcy energii nie mają ku temu żadnych kompetencji, a manewrowanie przy tej okazji vatem może grozić różnego rodzaju kombinacjami ze strony dostawców.

Po co wystawiać ich na pokusę?

Opublikowano: 17.01.2010 11:00.
Autor: grysiak
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • Krzyż aresztowany w kaplicy - szkoda słów Rozumiem, że pan uważa siebie za lepszego...
  • @mr off Cięcie wydatków nie jest alternatywą aczkolwiek jest najrozsądniejsze posunięcie i...
  • Życzę panu, aby i pan tak czynił zamiast osądzac innych, by skupił się pan na tym, co i...

Tematy w dziale