?
0 obserwujących
65 notek
20k odsłon
200 odsłon

Start marzenie: 1,3,5 do zera

Wykop Skomentuj2

 

W drugi weekend marca ruszyły rozgrywki II ligi. W notce na temat grupy zachodniej pisałem o szansach ROW-u Rybnik na awans uzależniając je w znacznej mierze od pierwszych 4 meczy. O tym czasie powinny być już te mecze rozegrane ale powrót zimy spowodował przełożenie wielu meczy w tym wyjazdowego meczu ROW-u z Górnikiem Wałbrzych.

Niestety przekładanie tych meczy będzie miało wpływ na rywalizację. W pozostałych do końca rozgrywek 10 tygodniach trzeba rozegrać po 13-14 meczy w przypadku 10 drużyn a pozostałych 7 rozegra w tym czasie o 1-3 meczy więcej. Być może rozgrywanie zaległych spotkań będzie miało miejsce dopiero od drugiej połowy kwietnia i wtedy część drużyn będzie grała regularnie środa-sobota. Na taki stan rzeczy ma wpływ nie tylko pogoda ale możliwości organizacyjne części klubów, które nie podjęły walki ze śniegiem. Biorąc po uwagę powyższe oraz fakt, że jedna drużyna się wycofała po rundzie jesiennej oraz zapewne nadchodzące kłopoty z uzyskaniem licencji na nowy sezon przez kilka innych drużyn utrzymywanie tych lig z 18 drużynami jest złym rozwiązaniem. Zresztą szczebel wyżej są podobne problemy.

W rozegranych meczach ROW wykorzystał swoją szansę w 100%. W pierwszym meczu wygrana z MKS Kluczbork 1-0 po wyrównanym meczu, w  którym pomimo kilku dobrych sytuacji po stronie rybniczan goście mogli w końcówce meczu wyrównać.

Drugi bardziej istotny dla walki o awans meczu ROW grał z Chojniczanką. Warunki do gry nie były dobre. Ujemna temperatura, zmrożone boisko, śnieżyca pod koniec pierwszej połowy, która spowodowała, że druga połowa rozgrywana była na cienkiej warstwie śniegu. Mecz się odbył   bo chciały grać obie drużyny pomimo odmiennego zdania sędziego, który jednak uznał argumenty za rozegraniem zawodów. ROW wygrał pewnie 3-0 bo był zespołem o klasę lepszym. Rywale na swojej stronie klubowej przyczynę porażki widzą w tylko w warunkach jakich grali. W tej samej kolejce grali dwaj inni kandydaci do awansu i Bytovia pokonała Raków 1-0. Tak więc po 19 kolejkach przewaga ROW-u nad trzecią drużyna w tabeli wzrosła do 7 punktów. Tydzień później rozegrano tylko 2 mecze w tym jeden istotny dla czołówki, w którym Bytovia pokonała na wyjeździe Ruch Zdzieszowice 2-1.

 

 

Świąteczna kolejka rozpoczęła się od piątkowego zwycięstwa 2-0 Bytovii nad Turem Turek (po raz pierwszy grali tej „wiosny”). Mecz rozegrano na boisku pokrytym kilku(nasto?) centymetrową warstwą śniegu! ROW podejmował Raków i w wyśmienitym stylu rozgromił niewygodnego rywala (do tego meczu 3 porażki i bramki 2-6) aż 5-0. W ten sposób przewaga nad Rakowem urosła do 10 punktów! Również 10 punktową stratę do ROW-u ma Chojniczanka, która w niesamowitych okolicznościach straciła 3 punkty w Wałbrzychu. Jeszcze w trakcie I połowy zawodnik gospodarzy został ukarany czerwoną kartką, drugi zawodnik Górnika wyleciał z boiska w 84 minucie. W 90 minucie Chojniczanka zdobyła gola z rzutu karnego by w doliczonych 3 minutach grając z przewagą dwóch zawodników stracić dwie bramki.

 

/sport.nowiny.pl/90223-z-rakowem-na-piatke-wideo.html

 

W najbliższą sobotę czaka nas wyjazd do Ruchu Zdzieszowice, z którym bilans ostatnich 4 meczy jest fatalny bo remis i 3 porażki a bramki 0-5. Rywale walczą o utrzymanie a w poprzedniej kolejce w derbach Opolszczyzny pokonali na wyjeździe MKS Kluczbork 2-1. Forma prezentowana przez ROW pozwala mieć nadzieje na poprawę tego fatalnego bilansu.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że o ile u siebie ROW jest prawie bezbłędny (9 zwycięstw i dwa remisy, bramki 25-2) to na wyjazdach jest gorzej. Z drugiej strony wyjazd do drużyny z dolnych części tabeli powinien potwierdzić, że jest jakaś różnica w umiejętnościach i strata punktów nie będzie w żaden sposób do usprawiedliwienia.

 

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale