?
0 obserwujących
65 notek
20k odsłon
375 odsłon

Do I ligi jeden punkt…

Wykop Skomentuj7

 

…wystarczy piłkarzom ROW-u Rybnik zdobyć by awansować. Do zakończenia rozgrywek w II lidze pozostały 2 kolejki ale ROW z uwagi na remont boiska mecz 33 kolejki rozegrał awansem więc całkiem prawdopodobne jest, że już w niedzielę awans stanie się faktem bo rywale do awansu grają swoje mecze na wyjazdach a strata punktu przez jedną z tych drużyn oznacza awans. W przypadku zwycięstw rywali pozostanie ostatni mecz na boisku Bytovii (jedna z drużyn walczących o awans), którego nie można przegrać chyba, że Chojniczanka ostatniego meczu by nie wygrała.

Tak więc wygląda to nieźle a w tracie rundy wiosennej bywało różnie. Najpierw były 4 kolejne zwycięstwa a w meczach u siebie bo wyjazdy były przekładane z powodu złej pogody i przewaga 8 punktów nad rywalami. Potem były 4 stracone punkty w 2 meczach, w których ilość niewykorzystanych sytuacji była wręcz nieprawdopodobna. Następnie 3 kolejne mecze ROW przegrał, a najbardziej bolesna była porażka z Zagłębiem Sosnowiec bo tu bardziej chodziło o prestiż niż punkty. Niestety mecz był prowadzony w anormalnych warunkach na zalanym wodą boisku, w 2 minucie po główce napastnika gości piłka ślizgnęła się po rękawicach naszego bramkarza i wturlała się 10 cm za linię, potem od 30 minuty graliśmy w 10 po trochę kontrowersyjnej decyzji sędziego i mimo tych nieszczęść drużyna walczyła do upadłego. W II połowie po pięknej akcji ROW wyrównał ale na 10 minut przed końcem strzałem życia rezerwowy zawodnik gości z odległości ponad 30m ustalił wynik meczu. Po kolejnym wyjazdowym meczu bez punktów zrobiło się nieciekawie bo najgroźniejsi rywale w tym czasie w każdym meczu zdobywali komplet punktów. W efekcie liderem była Bytovia mająca 8 punktów przewagi i 2 mecze więcej rozegrane a do drugiej Chojniczanki mieliśmy 6 punktów straty i jeden mecz mniej rozegrany.

Stało się jasne, że awans stawał się możliwy tylko po wygraniu wszystkich pozostałych do końca meczy i stracie punktów przez którąś z drużyn. W perspektywie był jeszcze mecz pomiędzy Chojniczanką i Bytovią więc, ktoś tam punkty musiał stracić.

Od 11 maja ROW wygrał kolejnych 7 meczy (w tym 2 zaległe i 1 awansem) a w tym czasie Bytovia grała 4 razy i zdobyła tylko 7 punktów,  Chojniczanka natomiast w 5 meczach zdobyła 11 punktów. W efekcie po rozegraniu 31 meczy ROW powrócił na fotel lidera.

W tej chwili czołówka wygląda następująco:

 

 

  1. ROW Rybnik                            33       69       67-31
  2. Chojniczanka Chojnice         32       65       55-26
  3. Bytovia Bytów                           32       63       52-27

 

 

Jedyna sytuacja aby ROW nie awansował może mieć miejsce tylko w przypadku gdyby obaj rywale wygrają po 2 pozostałe mecze przy czym jak już wspomniałem na początku ostatni mecz ROW gra w Bytovii.

Wiosenne mecze oglądało 1000-1500 widzów a na meczach z Rakowem i Zagłębiem Sosnowiec było ponad 2 tys. widzów.

 

Od poniedziałku 3 czerwca trwają prace remontowe na stadionie w Rybniku. Boisko będzie podgrzewane, zamontowany zostanie system zraszania murawy oraz uzyska wymiary ustalone przez FIFA czyli 105x68m. Zgodnie z wymogami będzie trawnik o szerokości 2 m wzdłuż linii bocznych oraz 3m za bramkami. Zmieni się geometria toru żużlowego oraz zabudowane zostaną bandy pneumatyczne okalające tor. Remont ma potrwać do końca lipca ale piłkarze na murawę będą mogli wybiec w drugiej połowie sierpnia więc niezależnie od tego gdzie będą grali pierwsze 4-5 meczy trzeba będzie rozegrać na wyjeździe.

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale