Blog
media i wojna polsko-polska -- Hanna Fona
Hanna Fona
Hanna Fona Jestem młoda i fajna, chociaż w mediach nazywają mnie moherowa babcia ;-)
7 obserwujących 52 notki 134130 odsłon
Hanna Fona, 9 września 2011 r.

Zirytowany Siwiec, słodki Sikorski i rozsądny Kowal - debata TVN

 Siwiec na wstępie, z grubej rury poleciał PiSem i oskarżeniem, że to przez PiS nie jesteśmy w strefie Euro. W domniemaniu: to przez PiS jest Europa dwóch prędkości (bo o tym rozmawiano).

Prawdopodobnie Siwiec po prostu chciał coś powiedzieć potwornie złego o PiS, i tak sobie wymyślił, jak to zagaić, i długo szukał, nie wiedział, aż wymyślił: złotówka zamiast Euro i Fotygę zwikiliksowana. 

To była debata spokojna, przyjemna, od połowy senna. Coś o Palestynie, coś o Ukrainie, coś o Litwie, coś o Niemcach, ale nie pamiętam wiele. Szybko, bez emocji, dużo ogólników. Jedyne wypowiedzi jakie zapamiętałam padły z ust Kowala.

 Kowal jako jedyny przygwoździł PSL i PO w sprawie umowy gazowej. A oni tłumaczyli się, że Komisja Europejska na ich życzenie, ich zbeształa. I że to wielkie szczęście, sami chcieli i są z tego dumni! 

I pominęłabym ciszą wypowiedzi Kalinowskiego, bo były to wypowiedzi sortu:

- Dlaczego wynegocjowaliście fatalną umowę gazową z Rosją? - pyta Kowal.

- Ja się bardzo cieszę, że będziemy mieć... gaz łupkowy, łupki są sukcesem, Pan też się cieszyć powinien, gdyż jest to wielki sukces. - odpowiada PSL. 

Bardzo merytorycznie i na temat. 

Pominęłabym PSL (bo nic do dyskusji nie wnosił), gdyby nie pytanie Moniki Olejnik:

- To w końcu jesteście za tym GMO, czy nie? (Zapytała zdezorientowana, no bo przecież tyle lat pracy nad wprowadzeniem GMO do Polski i nagle wmawiają wszystkim, że chcą zakazu?)

- To skomplikowany problem. Nie chcemy by u nas był zakaz, a w innym kraju nie, i wtedy tamta kukurydza byłaby do nas sprowadzana, dlatego musi być zakaz w całej Unii Europejskiej. - odpowiedź PSL.

To ciekawe w kontekscie depesz Wikileaks (przemilczanych w mainstreamowych mediach), w których to Amerykanie odnotowali, że dzięki zakulisowym lobbowaniu GMO przez PSL nie tylko Polska, ale i więcej krajów europejskich, może się "otworzyć" na "genetyczne" interesy USA.

Niestety posłowie Wikileaks nie czytają, czytają tylko te Wikileaks które są przeciw jedynej złej partii PiS. I nikt nie drążył tematu. A zresztą, po co. Debata była przyjemna. I gdyby nie ten zdenerwowany rządami PiS (ups, rządami sprzed kilku lat) Siwiec, byłaby bardzo spokojna. Radek Sikorski, taki ładny minister, zakończył, że rządzi mu się super i chce dalej, bo już tak długo tam siedzi, i nikt go nie odwołał, a to kolejny sukces PO. Oby takich cudów więcej.

A co napisała "Wyborcza" o debacie? Wg. gazety debata była świetna. A jej głównym atutem był... brak... PiSu: 

http://wyborcza.pl/1,75968,10263962,Bez_PiS_u_normalnie.html

Opublikowano: 09.09.2011 21:56.
Autor: Hanna Fona
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie lubię mediów, i dlatego zaczytuję się w gazetach od rana do nocy. Czytam Wyborcza, Rzepę, Uważam, Newsweek, Politykę, Wprost, wpolityce.pl, niezależna.pl. Od prawa do lewa. Niektóre z nich powodują u mnie agresję. Inne wściekłość. Lubię pisać, czasem mi za to płacono. Ale już nikt płacić nie chce, więc postanowiłam to robić charytatywnie.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @All Dziekuje wszystkim za komentarze i interesujaca dyskusje, bylo milo przeczytac, z...
  • @peergynt 1 Zalezy od kraju. tez bylam w krajach bogatych, ktore tak mnie wkurzaly, ze wolalam...
  • @czyam sobie Hahaha :) Tak wole, pomyslalam sobie nawet czytajac kilka komentarzy, ze tak wole....

Tematy w dziale