Gusten de Helm Gusten de Helm
102
BLOG

Socjalizm ponad wszystko!

Gusten de Helm Gusten de Helm Polityka Obserwuj notkę 1

Czym różniły sie USA od reszty świata? Tym, że nigdy nie było tam socjalizmu. Był kapitalizm w postaci iluś tam przedsiębiorców. Model był atrakcyjny dopóty dopóki można było więcej zarabiać i praca oraz ceny nie były limitowane - czyli praca wysoko opłacana a ceny najniższe na świecie. Dziś socjalizm wkroczyl do Stanów potwierdzając tym samym swoją wyższość nad innymi rozwiązaniami.

 

Socjalizm czyli endlosung

Jakie jest uzasadnienie dla limitowania dostepu do wykształcenia? Jest nim kasta urzędników państwa polskiego, które uważa się za kapitalistę. Mówi się przy tem o kosztach nauki.

Jak wzrasta koszt Uniwersytetu Warszawskiego - dajmy na to Wydziału Prawa - jeżeli nagle na wykłady (będzie ciasno i smrodliwie) zacznie przychodzić 2 razy więcej studentów? Koszty wzrosną 2 razy? Dlaczego?

Czy wykładowca zarząda 2 razy wiecej za wykład?

A gdyby nikt nie przyszedł w rozwiązaniu a la MEL (Politechnika)? Tak rozumując trzeba by wykładowcy w ogóle nie płacić bo nie ma kosztu (osobowego) koszty rzeczowe spadają dramatycznie (prąd, woda, zużycie ławek do siedzenia...)

Socjalizm uber alles

Teza: tylko socjalizm ma sens a ci, którzy bronią tzw. wolnego rynku i kapitalizmu bronią swoich przywilejów; kastowych, korporacyjnych i politycznych.

Państwo, które nie rozumie, że trzeba kształcić "za darmo" wszystkich którzy chcą - musi upaść. Większość, którzy "chcą sie uczyć" nie rozumie, że to tylko chciejstwo i że tzw. nauka i wykształcenie formalne nie gwarantuje nic. Dlatego chętnych do studiów będzie stale ubywało. 

Państwo musi też zrozumieć, że ryzyko utraty najbardziej twórczych i uzdolnionych jednostek na skutek braku finansowania jest tak wielkie, że zagraża bytowi państwowemu. Szkoda więc czasu na liczenie kosztu 1 studenta. Jeden dobry absolwent zrekompensuje bowiem wszystko.

Socjalizm niemiecki, szwedzki - zachodni

Dostrzegły to dawno państwa euro socjalistyczne na Zachodzie i smieją się w kułak z polskich "reform" i dywagacji - kogo by tu jeszcze wyciąć ze studiów.

Za chwilę, zresztą akwizytorzy zachodnich uczelni zjawią sie wśród maturzystów i pociągną ich na darmowe studia na Zachód - do socjalizmu. A język? Język sie ma albo sie go nauczy na "darmowych" kursach na Zachodzie. Dlaczego? Bo im sie to bardzo opłaca.

Młode pokolenie najdroższa rzecz

Polska zaś zostanie z malejącą populacją, płatnymi studiami, które nie sa obsadzone bo i po co, oraz zbankrutownym systemem studiów płatnych. Nie dość, że populacja maleje w sposób naturalny (dzietność, wypadki drogowe, narkotyki) to za chwilę niż demograficzny zamiast pójść na studia na UW - zacznie je w Berlinie. Bo socjalistom z Niemiec będzie się to opłacać.

A Polska? Polska ma obniżać tzw. deficyt i limitować dostęp do nauki. Płatnej nauki z systemem stypendialnym. A po studiach i tak młody adwokat nie ma szans na zarobek. Jego kolega z Berlina ma: jest opłacany z kasy sądu i bez fikcji musi mieć te 2K euro miesięcznie. Przeżyje. Polak - nie.

Giń fikcjo polska

Polska to fikcja więc jako państwo musi upaść. Tak właśnie upadł komunizm. Z mojej Odessy widać to wszystko znacznie lepiej. Ponieważ jednak pochodzę z Warszawy - chciałbym aby po rychłym upadku państwa polskiego - Warszawa pozostała w zasięgu Europy, czyli Niemiec czyli socjalizmu.

GdH/Odessa

Ps. Zatarłem Kamaza koledze! Czy ktoś nie ma na szybkiego pożyczyć bloku albo całego silnika? Oddam najpóźniej jak z Andriuszą wrócimy z Chin. Czyli w sierpniu...

 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka