Henryk  Połcik Henryk Połcik
259
BLOG

Prezydent Joe Biden, silosy zbożowe i droga wodna Bałtyk-M. Czarne

Henryk  Połcik Henryk Połcik Rolnictwo Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Prezydent Joe Biden powiedział, że USA zbudują tymczasowe silosy na granicy Polski z Ukrainą, aby ułatwić eksport zboża z tego kraju. Prof. Politechniki Lwowskiej M. Matakiewicz opracował w roku 1927 projekt budowy Drogi Wodnej Bałtyk - Morze Czarne (Wisła–San–Dniestr–Prut–Dunaj).

image

Źródło: W .Bosak (Droga-Wodna-Baltyk-Morze-Czarne…) - zegluga-rzeczna.pl

Polsko-Ukraińska Grupa Inicjatywna wystąpiła do Ambasadora USA w Polsce M. Brzezińskiego z prośbą o wsparcie budowy drogi wodnej Bałtyk-M. Czarne wg. projektu prof. Politechniki Lwowskiej M. Matakiewicza z roku 1927. Apelujemy do Pana Prezydenta Joe Bidena o wsparcie budowy w/w drogi wodnej oraz budowę takich silosów zbożowych nad Sanem, Dniestrem i Prutem. Tą drogą wodną można by przewozić zboże z Ukrainy bezpośrednio nad Bałtyk i dalej do innych portów świata. Droga Wodna Bałtyk - Morze Czarne (Wisła–San–Dniestr–Prut–Dunaj) opisana jest przez b. wiceministra budownictwa Wojciecha Bosaka na stronie https://www.zegluga-rzeczna.pl/articles/498/Droga-Wodna-Baltyk-Morze-Czarne-Wisla-San-Dniestr-Prut-Dunaj. Może zrealizowano by życzenie R. Ingardena z roku 1918 „…aby królowa rzek naszych, WISŁA i jej dopływy stały się w niedalekiej przyszłości błogosławieństwem dla ciemiężonego przez tak długie lata narodu naszego„. Konferencje na temat dróg wodnych Bałtyk-Adriatyk-M. Czarne organizowane są w Krakowie od roku 2008 - guns.net.pl.

Z upoważnienia Grupy Inicjatywnej

Henryk Połcik – Polska, Yurij Starodub-Ukraina


Postępuję wg wskazań M. Teresy z KALKUTY: "To co zbudowałeś przez lata może być zniszczone w jednej chwili, Nieważne buduj! ". Odbudowa likwidowanych firm, infrastruktury, wymiana wiedzy między pokoleniami, …

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka