z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
40 obserwujących
983 notki
1015k odsłon
  782   0

Komu potrzebne są kłamstwa na temat przyszłości programu Rodzina 500 Plus?

Niedawno rzad musiał oficjalnie dementować pogłoski o rzekomej likwidacji lub zawieszeniu (w sumie na jedno wychodzi) realizacji wypłat z programu Rodzina 500 Plus. Cóż... Fałszywy news miał na tyle dużą moc rażenia, że reagować musiały czynniki oficjalne.

Ale nie jest to pierwszy taki przypadek. Takich plotek o "drastycznych zmianach" lub "niekorzystnych ograniczeniach" w realizacji tego programu było już więcej.

Aktualnie za błazna w temacie programu rodzina 500 Plus robi Gazeta Wyborcza. Otóż w serwisie tej gazety można przeczytać o rzekomej zmianie w zasadach przyznawania tego świadczenia wychowawczego. Według wyborczej:

"Dotychczas rodzice nie musieli składać wniosków co roku. Raz złożony wniosek był automatycznie odnawiany. Teraz to się zmieni. Od przyszłego roku należy składać wnioski o 500 plus." (patrz TUTAJ)

Cóż... Jest to po po prostu nieprawda. Prawo do wypłat świadczenia wychowawczego z programu Rodzina 500 Plus zostało przedłużone automatycznie tylko raz i miało to związek ze zmiana terminu składania wniosków. Tak więc nie ma tu żadnej zmiany.

News w wyborczej jest najwyraźniej ukierunkowany na odbiorców o krótkiej pamięci lub już reagujących we właściwy sposób na wszystko co ma związek z polityką obecnego rządu, a w szczególności formami realizacji polityki prorodzinnej.

Ale umówmy się to tylko małe i jakże niewinne kłamstewko....

To małe kłamstewko wskazuje imo jednak na to komu mogą być potrzebne tak fake newsy.

Otóż są one potrzebne tym siłom, które kiedyś wmawiały nam, że na taki program "piniędzy" nie ma, nie było i nie będzie. Te mniejsze i większe kłamstwa są potrzebne środowiskom, którym program Rodzina 500 Plus jest najwyraźniej solą w oku. Ludziom, którzy przez lata gdy byli u władzy nigdy nie zależało na tym aby wykazać się jakąkolwiek troską o warunki bytowe polskich rodzin. Politykom opozycji, którzy nadal nie potrafią zaoferować jakiegokolwiek prospołecznego programu mogącego stanowić jakąś konkurencję wobec tego co proponuje rząd PiS.

Lubię to! Skomentuj38 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo