z góry i pod górę
Piszę także na: http://przysposobienie.blogspot.com
34 obserwujących
895 notek
914k odsłon
2176 odsłon

Godzina policyjna w sylwestrową noc będzie fikcją

Wykop Skomentuj83

Staram się zrozumieć powody wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się w nocy z 31 grudnia 2020 na 1 stycznia 2021. Ale im bardziej się staram to tym bardziej wydaje mi się, że ta "godzina policyjna" okaże się fikcją.

Owszem nie będzie w przestrzeni publicznej zorganizowanych przez samorządy lub inne instytucje hucznych zabawa sylwestrowo-noworocznych. Ale tych imo i tak by w większości polskich miast nie było... Nie byłoby z powodów finansowych, a nie apeli o rozsądek lub unikanie zbędnego ryzyka.

Cóż... Pieniądz reguluje takie sprawy lepiej niż apele i kampanie społecznościowe.


Prywatnych imprez jednak nic nie odwoła. Jak ktoś się uprze, że musi w tę noc zabalować, zapić i zapomnieć o mijającym 2020 to nic i nikt go nie powstrzyma. Nawet apele premiera Morawieckiego i groźby sankcji za załamanie godziny policyjnej.

Nie będzie oficjalnych bali ale będą balangi... Nie będzie można swobodnie wyjść na spacer ale sklepy z artykułami pierwszej potrzeby zawsze się znajdą gdzieś w okolicy. A wyjście do takiego sklepu już będzie potrzebą życiowo równie pilną jak kupno leków ratujących życie, wyprowadzenie psa lub niespodziewane wezwanie do wypełnienia obowiązków służbowych... I nie mam tu żadnych wątpliwości. Spragnieni obywatele znajdą wiele powodów do uzasadnienia konieczności udania się do sklepu monopolowego lub na stację paliw (na jedno wychodzi). Pójdą po aspirynę, a że przy okazji kupią wódkę to już nikt sprawdzać nie będzie.


Cóż... Lepszy efekt imo dałoby wprowadzenie na tę noc całkowitej prohibicji - bezwzględnego zakazu sprzedaży alkoholu popartego groźbą kary w postaci natychmiastowego i nieodwołalnego odebrania koncesji dla sprzedawcy, który złamałby taki zakaz.


Ale na zakaz sprzedaży wódki i innych napojów wyskokowych w noc sylwestrową to raczej żadna władza się nie odważy.

Bo prawo do swobodnego upicia się jest u nas w grupie praw podstawowych.

Wykop Skomentuj83
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości