Blog
niewiarygodne historie, ciekawostki, teorie spiskowe!
Humbug
Humbug Humbug.pl - niewiarygodne historie, ciekawostki, teorie spiskowe!
0 obserwujących 92 notki 71454 odsłony
Humbug, 1 października 2009 r.

Klątwa "Dziecka Rosemary" prześladuje Romana Polańskiego?

Czy wszystkie kłopoty przytrafiające się Romanowi Polańskiemu to zwykły przypadek? Niektórzy sądzą, że nie. Znany badacz zjawisk paranormalnych uważa, że sławny reżyser jest przeklęty!

Klątwa "Dziecka Rosemary" prześladuje Romana Polańskiego?

Aresztowanie Romana Polańskiego w Szwajcarii wstrząsnęło opinią publiczną, szczególnie europejscy ludzie kultury głośno wyrażali oburzenie i wspierali reżysera. Czy jednak obecne aresztowanie za czyn lubieżny z trzynastolatką, który miał miejsce ponad 30 lat temu to jedyne tragiczne wydarzenie w życiu Polańskiego?
 

Okazuje się, że nie. W roku 1969 ginie, bestialsko zamordowana przez bandę zwyrodnialców pod wodzą Mansona żona reżysera, Sharon Tate. Była w 8 miesiącu ciąży. Polański w jednym momencie traci żonę oraz nienarodzone dziecko. Potem mamy sprawę rzekomego gwałtu i ucieczkę Polańskiego przed wymiarem sprawiedliwości. Od tej pory reżyser traci możliwość pracy  w Fabryce Snów - Hollywood. Co może być bardziej dotkliwe dla kasowego reżysera? Obecne aresztowanie w Zurichu jest kolejnym z serii nieszczęść prześladujących Polańskiego. 

Angielski badacz zjawisk paranormalnych Quentin Loyd ma proste wytłumaczenie na tę serię nieszczęśliwych przypadków:

- To jest klątwa, klątwa "Dziecka Rosemary" - wyjaśnia badacz - wszystko zaczęło się w 1968 roku, gdy Polański nakręcił "Dziecko Rosemary", film o narodzinach szatana. Mąż wypożycza żonę, która ma urodzić dziecko diabłu. Od tej pory możemy mówić o klątwie.

Loyd wymienia szereg argumentów na poparcie swojej tezy:

- Kto grał rolę Szatana gwałcącego tytułową Rosemary w "Dziecku Rosemary"? Otóż uważa się, ze był to Anton LaVey, założyciel i najwyższy kapłan Kościoła Szatana, twórca Biblii Szatana.

eden z uczniów LaVeya był członkiem bandy Masona. Nie sądzę, że smierć żony Polańskiego, Sharon Tate będącej w 8 miesiącu ciąży była przypadkowa. Sharon podobno dręczyły koszmary, śniły jej się sceny z "Dziecka Rosemary". Żona Polańskiego organizowała seanse spirytystyczne, tuż przed tragedią wywoływała ducha swojego nienarodzonego dziecka - kontynuuje Loyd - wszyscy, którzy mieli do czynienia z filmem "Dziecko Rosemary" mieli problemy. Mia Farrow grająca Rosemary w trakcie kręcenia filmu dostała pozew rozwodowy od męża, Franka Sinatry.

Krzysztof Komeda, autor muzyki a szczególnie pamiętnej kołysanki z końca filmu rani się poważnie w głowę podczas upadku w trakcie przepychanek z Markiem Hłasko i umiera rok po premierze filmu. O morderstwie żony i dziecka Polańskiego wspominałem, jednak oprócz nich banda Mansona morduje również przyjaciela reżysera Wojciecha Frykowskiego.

Mało dowodów? A sprawa rzekomego gwałtu na 13-latce, a sędzia, który na Polańskim chciał zrobić karierę? A śmierć morderczyni jego żony kilka dni przed aresztowaniem? Za dużo tych zbiegów okoliczności - opowiada paranaukowiec - obecne aresztowanie Polańskiego  potwierdza moją teorię. Coś zaszło podczas kręcenia "Dziecka Rosemary" Czy kiedyś dowiemy się prawdy co? - pyta retorycznie Loyd

czytaj niesamowite historie!

Roman Polański ,  klątwa , zjawiska paranormalne , aresztowanie Polańskiego , Dziecko Rosemary ,  teorie spiskowe

Opublikowano: 01.10.2009 17:28.
Autor: Humbug
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Niewyjaśnione zjawiska, duchy, kosmici, nawiedzone domy, niewiarygodne historie, teorie spiskowe, zjawiska paranormalne, legendy miejskie - to wszystko i wiele więcej, na poważnie i na wesoło znajdziesz na Humbug.pl

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • jak kryzys, to kryzys dług coraz większy, trzeba sobie radzić, nie?
  • @wojtek24 a kiedy tak było?
  • @patafon moze

Tematy w dziale