INICJATYWA DEMOKRACJI KULISTEJ
TYLKO WOLA CAŁEGO NARODU MOŻE W JEDNYM AKCIE ZLIKWIDOWAĆ WSZELKIE WYMUSZONE UMOWY I PRZEJĄĆ KONTROLĘ W POLSCE. POTRZEBUJEMY WIĘKSZOŚCI POLAKÓW I TYLKO POLAKÓW!
12 obserwujących
188 notek
179k odsłon
2609 odsłon

Czy można zaufać ministrowi Szyszko?, cz. 2

K.P. TT
K.P. TT
Wykop Skomentuj36


Proponuję zakazy poszczególnych GMO uzasadniać na podstawie celów polityki ochrony rolnej, ochrony środowiska i polityki publicznej.

Jako konkretny przykład podaję list z 22 września 2015 roku Ministra Środowiska do Komisji Europejskiej wykluczający (jak i na terytoriach dalszych 20 krajów) uprawy kukurydzy MON 810 z całego terytorium Polski.

( Powiększenie przez puknięcie w zdjęcie.)Po wpisie do ustawy, że zakazany w Polsce wariant GMO, gdy zakaz jest potwierdzony przez KE, to on nie może być wpisany do rejestru upraw GMO w Polsce, jest chyba wszystkim jasne. Pytanie do szczególnie walczącego o interesy korporacji GMO, posła Dolaty i jeszcze bardziej zamaskowanej kolaborantki pro GMO Małgorzaty Golińskiej: Czy zakazany na terenie Polski wariant MON 810 może być wpisany pod powyższymi warunkami do rejestru pozwoleń na uprawy GMO w Polsce? 

Z dokumentów widać, że proponowane przez członków podkomisji, z ekipy Szyszko i lobbystów Bayera/Monsanto strefy 10 kilometrowe, czy 3 kilometrowe są w rzeczy samej furtkami do wprowadzania GMO do Polski.  Strefy są potrzebne globalnym korporacjom i przypuszczalnie są umocowane w umowie CETA. Umowa CETA-  o handlu z globalnymi korporacjami, przy pośrednictwie Kanady, za którą posłowie PiS-u i PO głosowali. Pełnej, zobowiązującej umowy CETA, z załącznikami nie miałem okazji w Internecie znaleźć. W CETA  wersji niezobowiązującej, z 1598 stronami, znajduje się cały paragraf na temat dialogu o środkach umożliwiających udostępnienie rynku dla produktów biotechnologicznych, czyli też GMO.


Patrz  [4] "Article 25.2 Dialogue on Biotech Market Access Issues"

Według aktualnego prawa unijnego i mechanizmu OPT-OUT, wprowadzonego od roku 2015, można zabronić każde konkretne dopuszczone do obrotu w UE GMO na całym terytorium Polski. Ustęp 13:

…" Podstawy te mogą być związane z celami polityki ochrony środowiska lub polityki rolnej lub mogą to być inne istotne podstawy, takie jak zagospodarowanie przestrzenne w miastach i na obszarach wiejskich, użytkowanie gruntów, wpływ na sytuację społeczno-gospodarczą, współistnienie upraw i polityka publiczna. Podstawy te mogą być stosowane pojedynczo lub w połączeniu, w zależności od szczególnych okoliczności występujących w danym państwie członkowskim, regionie lub obszarze, w którym te środki będą obowiązywały." 


Jeżeli rząd chce spełniać wolę Polaków i tylko Polaków to będzie zabraniał każde nowe GMO na terenie całego kraju i po małej poprawce jak podałem u góry taki zakaz będzie powodował zakaz wpisu do rejestru upraw.

Jestem jednak zdania, że najlepiej jest wprowadzić bezwzględny zakaz GMO do konstytucji RP na podstawie ogólnopolskiego referendum.

Rację ma środowisko przeciwko GMO, dążące do wykluczenia wszelkiego obrotu, upraw, eksperymentów i patentów GMO na całym terytorium Polski. Tu polecam posłuchać wystąpienia pani Jolanty Dal na obradach powyższej podkomisji. Jest ono zdecydowanie reprezentatywne dla odważnych, uczciwych, mądrych patriotów - prawdziwych Polaków.


 


Na obradach można było zaobserwować jak posłanka PiS-u Małgorzata Golińska i poseł PiS-u Zbigniew Dolata starają się przepychać punkty widzenia o strefach i innych warunkach wspierające polską korupcję i interesy korporacji GMO. Dolata informując o referendum z 1997 roku przeciw GMO w Austrii przekręcał i kłamał, ale utrzymywał, że jest przeciw GMO. Co za wredność i podłość w stosunku do własnych wyborców.

Widać to dokładnie na wideo.


Czy minister Jan Szyszko się z obietnic  i własnych ustaleń wycofa i zrobi co mu nakazuje Retail Sales and Marketing Manager[5] z Monsanto/Bayer? Tego dowiemy się z kształtu poprawek do zmienianej ustawy o GMO.

Skuteczne i zdrowe wyjście z zagrożeń GMO   to rozszerzenie świadomości u większości Polaków, oraz taka zmiana ustroju by Polacy mogli kłamliwych, skorumpowanych urzędników i posłów natychmiast oddalać od koryta i pozbawiać władzy, przez większościową, miesięczną ocenę ich pracy- taki ranking dobrej pracy. Wpływ na władzę jest bezpośrednio możliwy tylko w ustroju "Demokracji Kulistej" zapewniającym ustawowo i wykonawczo taki wpływ.

Ciekawe, czy kościół katolicki, kler, pomoże i zaangażuje się za życiem wsi i zdrowiem nas wszystkich, przeciw GMO w Polsce? Podobnie rozsądnie i uczciwie jak ja piszę, dyskutuje pani   Jolanta Dal,  warto posłuchać jej bezpośredniego wystąpienia!

Tu:  https://youtu.be/VpjTxx8QS-U


18 czerwca 2017 roku, w Hamburgu

Krzysztof Puzyna 


Całość też w pdf  http://iddd.de/GMOwPL.pdf

Notki powiązane:

PiS otwiera drogę dla GMO  >>  Czy można zaufać ministrowi Szyszko?  >>  Czy można zaufać ministrowi Szyszko?, cz. 2


[1] Do podkomisji zgłosiły się następujące osoby: pan Leszek Ruszczyk, Dorota Niedziela, Jarosław Sachajko, Mirosław Maliszewski, Ewa Lieder, Anna Paluch, Jan Duda, Jerzy Gosiewski, Małgorzata Golińska, Piotr Polak, Zbigniew Dolata.

[3]  Nawiasem mówiąc, tłumaczenie "Those grounds", jako "podstawy" nie jest dobre, gdyż chodzi o ludzkie przyczyny dotyczące społeczeństwa i państwa członkowskiego, a nie biurokracji UE. Liczy się kontekst, w tym wypadku chodzi o przyczyny, a nie o "podstawy" - tłumaczyć z Googla, można tylko ze zrozumieniem sensu tłumaczonego tekstu!!

[4] Article 25.2

Dialogue on Biotech Market Access Issues

1. The Parties agree that cooperation and information exchange on issues in connection

with biotechnology products are of mutual interest. Such cooperation and exchange of information shall take place in the bilateral dialogue on agricultural biotech market access issues of mutual interest which was established by the Mutually Agreed Solution reached on 15 July 2009 between Canada and the European Union

following the WTO dispute European Communities – Measures Affecting the 202 Approval and Marketing of Biotech Products WT/DS292.

[5] Gdyby ktoś nie rozumiał, żartobliwie podwyższyłem angielskim rangę kierownika sprzedaży detalicznej i marketingu.

Tagi: szyszko, pis, gmo, ustawa

Wykop Skomentuj36
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości