afobam afobam
224
BLOG

Do Pana europosła ....

afobam afobam Rozmaitości Obserwuj notkę 0

 

Janusza Wojciechowskiego .......

Wstaję rano, potem się myję, myję a potem nawet śniadania nie jem, ale jestem krejzi !

/dzisiejszy wpis Pana posła – euro ma taką stopkę 05.05.2011 07:06/

Aż się siebie sam sobie siebie zazdroszczę ......Jak jeden z premierów ….....

"Pisząc tę biografię sam się zadziwiłem
Ile ja potrafię, co ja nie robiłem!
Do żniw wyruszałem w pole ranną rosą
Widłami machałem, grabiami i kosą
Bronowałem pole i kosiłem trawy
Robiłem kontrole, pisałem ustawy
Osądzałem ludzi, potem ich broniłem
Marszałkowską laską o podłogę biłem
Ależ ja haruję! Diabli by to wzięli
I jeszcze startuję znów do tej Brukseli!
"

Tak napisał w Roku Pańskim 2009 dnia 15.05  / godziny nie podaje / Janusz W. dziś  / nie mylić z innym Januszem W - nazwiska nie te same /  europoseł Stronnictwa "Piast"/?/ z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Niewątpliwie racja jest po stronie Pana Wojciechowskiego kiedy pisze, że "Polska wieś jest w Unii Europejskiej dyskryminowana i ma być dyskryminowana także w przyszłości ". 

Pytanie ; czy tylko polska wieś ? - pozostawiam otwarte.

Dalej nie mniej dramatycznie ; " Bez wyrównania dopłat polska wieś w nierównej konkurencji zginie. Już zaczyna ginąć”.

Tak być może, ale nie musi

Tylko były Prezes partii która mieni się chłopską zapomina jakby o tym co przegapił. A władza jego była dość spora z uwagi na bycie przez PSL ciągłym "języczkiem" u wagi. Dlaczego żaden z mądrych działaczy PSL lub też sam Pan poseł, do innych partii mam takie same pretensje, nie zaproponował obok gospodarki rynkowej w innych dziedzinach,  wprowadzenia systemu kontroli produkcji rolnej, jak to ma miejsce w starej Unii ?

To są tzw. kontraktacje / termin w Polsce niezbyt chlubny i lubiany / z cenami gwarancyjnymi !

Dziś Pan Poseł rozdziera szaty, bo jest nad czym, pisząc ; 
"Nie do zniesienia jest taka sytuacja, że bogate kraje dostają na rolnictwo więcej pomocy, a biedne mniej. Według fundamentalnych zasad Unii powinno być przecież odwrotnie".

Czy pierwszy akapit pokazuje tylko niesprawiedliwość Unii w stosunku do naszych rolników ?.

Czy tak "wybitny" prawnik nie widzi w tym twierdzeniu analogii do losów setek tysięcy Polaków ?.

Czy nie jest  w Polsce też tak, że bogaty dostaje więcej ? Nic Panu o tym nie wiadomo ?

Pan poseł, od 1993 roku, potem prezes NIK / 1994-2001/, potem znowu poseł, szef partii / PSL /, były sędzia  i chyba były już mecenas...............

Ból Pana posła mnie nie dziwi w tej sprawie bo akurat rację ma, ale …..

„8. Posiadłości ziemskie:

Nie mam. Rolę moją sieje brat”., a to oznacza, że interes własny też Pan w tym ma. Brat tylko sieje a dopłaty bierze Pan ? 

Udało się nam przekonać Europarlament, że obecne nierówności są niesprawiedliwe i że w przyszłej polityce rolnej podział środków na rolnictwo musi być sprawiedliwy”. 

Jak ta sprawiedliwość miała wyglądać, Pan poseł już tego nie podaje, ale jak zauważa ; 

Niestety, polski rząd, spracowaną chłopską dłonią ministra Sawickiego, podpisał w Budapeszcie deklarację, w której zgodził się na to, żeby przyszłe dopłaty rolnicze były – uwaga! – bardziej sprawiedliwe!”i też nie podaje jak bardziej ?

Może faktycznie ?!

I jeszcze jeden akapit ;

Niższe dopłaty rolnicze to coraz większe połacie nieuprawianej ziemi i coraz droższa żywność. Za kapitulację rządu zapłacą nie tylko rolnicy. Zapłacimy za nią wszyscy - ja, pani, pan...” 

Jeśli wysokość dopłat ma wpływ na droższą żywność to nic, tylko pogratulować Panu posłowi rozeznania w sprawie, co nie oznacza, że Pan Sawicki bez winy jest. 

Są w Polsce politycy, którzy na swoich sztandarach czasami mają wyraźne hasła ; Lepper – Balcerowicz musi odejść i markety nie płacą podatków ; Sawicki – tylko biopaliwo może uratować naszą gospodarkę i nasze rolnictwo .. i estry. I co z tego wyszło ?

Ano każdy po dojściu do koryta zapominał o swoich hasłach. Świnia ?

Ale to, że żywność w Polsce drożeje to akurat nie jest wina niższych dopłat dla naszych rolników.

To także nie jest wina samych rolników. O przyczynach takiego stanu rzeczy Pan raczej wie, ale lepiej to pominąć …... i kopać.

Chociaż akurat ministra Sawickiego też bym chętnie …..k.. bym kopnął.

Za całą politykę, która jest do d..y, za wszystkich polityków, którzy też są do d..y a także za droga żywność, faktycznie, zapłacę ja, pani i pan też ...tylko, że Pana, qrwa na to stać.... !

I Panu nie jest tak po prostu wstyd ?

pozdrawiam


 


 

afobam
O mnie afobam

nie cierpię chamstwa,zakłamania,ignorancji,dwulicowości,

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości