Blog
INFOSERWIS21
INFOSERWIS21
INFOSERWIS21 dziennikarz
1 obserwujący 147 notek 20207 odsłon
INFOSERWIS21, 14 czerwca 2017 r.

Nihil novi w PKO BP. Nowo-stary zarząd

14 czerwca 2017 r. Rada Nadzorcza PKO BP podjęła uchwały powołujące na następujące stanowiska w Zarządzie Banku:

  • Prezesa Zarządu Banku - Zbigniewa Jagiełłę
  • Wiceprezesów zarządu Banku - Rafała Antczaka, Janusza Derdę, Bartosza Drabikowskiego, Maksa Kraczkowskiego, Mieczysława Króla, Piotra Mazura, Jakuba Papierskiego, Jana Emeryka Rościszewskiego.

Wyżej wymienione osoby zostały powołane na kolejną wspólną kadencję Zarządu Banku, rozpoczynającą się z dniem 2 lipca 2017 r.


Nowym członkiem w Zarządzie jest w tym gronie - Rafał Antczak, który w 2017 r. musiał zrezygnować z prezesury Giełdy Papierów Wartościowych, w związku z brakiem zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Pozostali pełnili już funkcje w zarządzie PKO BP i w niektórych przypadkach źle się zapisali (pracownicy i byli pracownicy PKO BP wiedzą kogo mamy na myśli).


Moim zdaniem, ten zarząd nic nie zmieni w stosunkach wewnątrz-pracowniczych czy pod kątem jakości obsługi klientów – ocenia dr Daniel Alain Korona, prezes Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE i członek komitetu założycielskiego NSZZ „Wyzwolenie” (którego rejestrację blokuje sąd rejestrowy – ostatnio nie rozpatrując skargi na orzeczenie referendarza ws. odmowy rejestracji) –  To żadna (dobra) zmiana, tylko kontynuacja tego co było. A nie tego oczekiwaliśmy od rządzących.


Jest tajemnicą Poliszynela, że prezes Jagiełło jest znajomym wicepremiera Morawieckiego - i jak wróble ćwierkają – temu ostatniemu zawdzięcza, iż nie stracił stanowiska po zmianie władzy, mimo nie najlepszych wyników, petycji Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE i ubiegłorocznego sondażu w którym ponad 14 tys. osób opowiedziało się za odwołaniem zarządu z prezesem Jagiełło na czele. Teraz prezesowi i innym członkom zarządu zapewniono kolejną bardzo dobrze płatną kadencję.


(za Serwis21)

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Albo płaci się abonament, albo z budżetu wypłaca się subwencję wyrównawczą (czyli tak...
  • Pani Magdzie podejrzewam nie chodziło o pochodzenie żydowskie, ale o powiązania rodzinne, w...
  • Powiem szczerze, jej piosenki moim zdaniem były takie sobie. Jedni rezygnują z Opola, warto...

Tematy w dziale