Jak donosi Wyborcza, Unia Europejska szykuje się właśnie do wprowadzenia centralnego sterowania rynkami finansowymi. Ecofin - instytucja złożona z ministrów finansów krajów Wspólnoty ustaliła zasady przyznawania pomocy publicznej dla instytucji finansowych w całym obszarze Unii. Powołany zostanie również supernadzór finansowy, którego głównym zadaniem będzie monitorowanie przepływów finansowych między bankami na terenie Unii. Przypominamy, że poprzednie regulacje i kontrole, chociażby te ustalone w Bazylei, kryzysowi nie zapobiegły. Te też nie powinny..
Tymczasem, Kryzys uderza również w Chiny. W trzeciem kwartale b.r. , gospodarka Kraju Środka wzrosła jedynie o 9%, mniej o 1% od prognoz.
Karol Lew Pogorzelski
Instytut Ludwiga von Misesa
Instytut Ludwiga von Misesa
ufundowany we Wrocławiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji Austriackiej Szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej.
Na blogu publikowane będą przede wszystkim komentarze naszych ekspertów oraz informacje dotyczące działalności Instytutu Misesa. Aby przeczytać więcej tekstów, zapraszamy na naszą stronę
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka