intuicja
"Z punktu widzenia polityki prawda ma charakter despotyczny. Jest zatem znienawidzona przez despotów, słusznie obawiających się konkurencji ze strony siły przymusu, której nie mogą sobie podporządkować." Hannah Arendt
126 obserwujących
411 notek
726k odsłon
1147 odsłon

PODZIEMNA ARMIA POWRACA - dziwnie dziś to brzmi...

Wykop Skomentuj42

 

Przyznam, że dziwnie dzisiaj - w kontekście wyjątkowo napiętej sytuacji międzynarodowej - brzmi hasło "Podziemna Armia Powraca". Może faktycznie legendarni rycerze właśnie się przebudzili...

I tak się zastanawiam, jak dziś czują się wszyscy ci "racjonalni, oświeceni, nowocześni, nieoszołmscy" wyborcy, którzy w swojej bezmyślności pewni byli, że ciepła woda w kranie płynąć będzie do końca świata i o jeden dzień dłużej? A jak czują się Ci, którzy 15 sierpnia gotowi byli palić świeczki agresorom, stawiać im pomniki pamięci...?

Głupcy.

I myślę sobie jeszcze, jakie to szczęście, że po 10.04.2010 nastapiła integracja środowisk niepodległościowych. Zawsze to coś. Mało, ale jednak. I jakie to szczęście, że najwidoczniej postanowiono ofiarować nam czas, bo wojnę Rosja wypowiedziała już w Smoleńsku. Pytanie, ile jeszcze nam tego czasu tak naprawdę pozostało?

 

 

Tak czy owak, relacja z OB-CIACHOWego KINA NON-STOP - w ramach którego odbył się pokaz filmów o Żołnierzach Wyklętych - należy się Państwu. 

Poniżej ulotka oraz kilka filmików, autorstwa kronikarza-pesymisty:) (a może realisty po prostu) Polona.

 

 

 

 

 

 

 

Wykop Skomentuj42
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale