Blog
God Save the Queen.
ironiczny anglosas
ironiczny anglosas Pojednanie,dialog? Pytam. A w
100 obserwujących 700 notek 613443 odsłony
ironiczny anglosas, 18 listopada 2016 r.

Kaczyński o "przedsięborcach"... Czy się myli?

Pan Kaczyński zasugerował wczoraj że "polscy" "przedsiębiorcy" powiązani z wcześniejszą władzą robią na złość obecnemu rządowi i nie inwestują w Polsce, choć jest dużo obszarów w których mogą zarabiać niezłą kasę.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Panem Jarosławem Kaczyńskim w tej sprawie. Takie działanie "przedsiębiorców" nie jest powodowane :"Na złość PISowi odmroże sobie uszy..." . To nie jest to. To strach przed PISem wstrzymał ich inwestycje w Polsce. Strach przed Wymiarem Sprawiedliwości który PIS próbuje stworzyć.

,Pamiętam bardzo popularną kiedyś piosenkę, nie pamiętam niestety tytułu ani autora. Pamiętam kawałek tekstu i zespół który to śpiewał. Leciało to tak:" Pierwszy milion trzeba ukraść, potem drugi i trzeci..."  Utwór ten śpiewali członkowie zespółu : "Resortowe dzieci".

Śpiewali i kradli. Pierwszy milion, drugi, trzeci... Pierwsze sto milionów, drugie sto...

A że takiej kasy nie idzie w całości przepić czy wydać na luksusy, to zaczeli inwestować w legalne biznesy. Stali się uczciwymi biznesmenami. Ale nie do końca. Nie do końca...

Bo można prowadzić legalne interesy i kraść bezkarnie dalej. Tzw. łatwy pieniądz przyciąga, a  resortowe rodziny wspomagały...

I po objęciu rządów przez PIS przestali inwestować w Polsce. Pan Kaczyński sugeruje że to na złość PISowi.

Ja natomiast uważam że oni nie mają co inwestować. Wszystko co było można spieniężyć, ulokowali w zagranicznych bankach i funduszach. Bezkarni przez dwadzieścia kilka lat poczuli strach. Nagrania u "Sowy" uświadomiły im że ochrona resortowa to za mało. Że jest ktoś, kto nie szanuje Oficerów SB i WSI szkolonych w Moskwie, sekretarzy PZPR, sługusów KGB i FSB, i innych volksdeutschów.

Zrozumieli że jest siła która ich nie lubi. Czy to jest siła która chce zbudować silną Polskę? Nie wiem ale mam taką nadzieję. Ktoś zaczął w Polsce "wyrywać chwasty". Czy robi to by zbudować silne państwo na wschodzie europy?

Nie wiem ale i "polscy przedsiębiorcy" tego nie wiedzą. Jednak majątki już wysłali z Polski, zostali z bagażami podręcznymi. Łatwiej uciekać...

Grzegorz Jarzębski.
Mam facebooka. Znaleźć mnie można a nawet zaprzyjaznić  *  tu :
https://www.facebook.com/grzegorz.jastrzebski.7739

ps.Ja też już powoli się pakuję. W drugą stronę. Do POLSKI !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image a Map

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @qwardian Wszędzie dobrze, w domu najlepiej ! Pozdrawiam serdecznie!!!
  • @zwb Przypomniałeś wspaniałego człowieka. Dla mnie był szczególny ... ... może ze dwie...
  • @emeryt nieresortowy Dzięki za przywitanie tak radosne :) POZDRAWIAM SERDECZNIE!!! ironiczny...

Tematy w dziale