5 obserwujących
100 notek
36k odsłon
  150   0

Coraz bardziej stalinowski ton propagandy w Rosji.

Artykuł  na  portalu  ria.ru

https://ria.ru/20210309/voyna-1600372553.html

Можем повторить. Отечественная культурная война и как нам ее выиграть (Możemy powtórzyć.Narodowa wojna kulturalna i jak mamy ja wygrać.)
08:00 09.03.2021  Obejrzało  już: 4127

O co chodzi ?

- W artykule potępia się wszystkich  tych , którzy ośmielają się wyrażać choćby nieco  odmienne  zdanie na temat  tzw. Wielkiej Wojny Ojczyźnianej **)) niż  głosi to  oficjalna  propaganda.

- I tak dostało  się Nawalnemu  - i to bardzo konkretnie - gdyż  został skazany  przez Sąd za rzekomą  obrazę  95-letniego weterana!

- Ów  weteran rzekomo  oburzył sie na słowa Nawalnego  ..ale  nigdy przedtem , szczególnie  za Stalina  nie oburzył się na traktowanie weteranów  wojennych, w szczególności inwalidów  wojennych

https://przegladdziennikarski.pl/losy-inwalidow-weteranow-wielkiej-wojny-ojczyznianej/

których  deportowano na wyspę Wałaam w 1948 roku , aby  zniknęli  z widoku  publicznego- szczególnie w Moskwie.


- Co jeszcze jest  aktualnie  propagowane , jakie  postawy?

Przykłady z innych artykułów na rosyjskich  portalach:

Elizawieta  Zarubina- zasłużona  agentka  wywiadu,.m.in w zdobywaniu  tajemnic bomby  atomowej.
- ale chwalona też za taki  czyn:
- 1929 wydała  kolegę ( z wywiadu), że spotkał się  z  Trockim (  wlaśnie  wydalonym z  ZSRR)
i rzekomo podjął się przekazania listu ( rzekomo napisanego  pismem sympatycznym)
ów  Jakow Bliumkin został za to  rozstrzelany.
- Wtedy – norma.-
Ale  dziś ??? pisać o tym , jako o wzorze do  naśladowania ?? !!!  bez słowa  potępienia dla stalinowskiego  systemu ????

Zoja Kosmodiemjanska
- mitologizowana  bohaterka walki z faszyzmem;
    Ten mit    ośmielił się   podważać znany publicysta   Aleksander Niewzorow – któremu  teraz  za to grozi proces  sądowy !!!

Jak podaje Wikipedia:
31 października 1941 Zoja zgłosiła się jako ochotnik-komsomolec do służby w Armii Czerwonej i została żołnierzem grupy zwiadowczo-dywersyjnej, noszącej oficjalnie nazwę: „Jednostka partyzancka nr 9903 sztabu Frontu Zachodniego”. Po krótkim przeszkoleniu została w  listopadzie 1941 przerzucona w rejon Wołokołamska i koło wsi Obuchowo przekroczyła linię frontu (w nocy 6/7 listopada na odcinku 316 dyw. piechoty). W tym samym miesiącu, na podstawie rozkazu Stalina nr 428 o pozbawieniu armii niemieckiej kwater zimowych i niszczeniu w związku z tym wszelkich osad ludzkich w strefie działań frontowych, oddział Zoi otrzymał zadanie spalenia 10 osad i wsi, w tym wieś Pietriszczewo w okręgu moskiewskim.


T
en rozkaz Stalina faktycznie skutkował  śmiercią  wielu  mieszkańców wsi, którzy byli pozbawiani  zima  domostw oraz  pożywienia; przez miejscową  ludność działania grupy w której  była  Zoja  były  traktowane jak zagrażające ich życiu i ludność  sama  wydała partyzantów  Niemcom, którzy  dokonali  egzekucji;  Zoja miała  wtedy 18 lat.
-  Już  samo  wysyłanie  poza linię  frontu młodych  dziewczyn to  stalinowska zbrodnia; i  polecanie im  takich  czynów- ale  o tym nie wolno w Rosji mówić.
- Coraz  bardziej  zaostrzane  są przepisy  prawne  - rzekomo w celu  ochrony czci  bohaterów  Wielkiej  Wojny Ojczyźnianej- tak naprawdę  do utrwalania  kłamstw na temat udziału  ZSRR w wojnie ( nie wolno nic złego powiedzieć o ich  agresji na Polskę, Finlandię, nie wolno potępiać  Paktu  Hitler-Stalin ,  etc.); a na bieżąco te nowe przepisy  służą do prześladowania  dysydentów  i krytyków  Putina , jak Nawalnego  czy Niewzorowa.


Jak  jest konkluzja artykułu ?

В 1930-40-е годы СССР блестяще выиграл тогдашнюю культурную войну. Это стало прологом к победе в Великой Отечественной.

W latach  30-40-tych ZSRR  błyskotliwie wygrał  tamtą  wojnę  kulturową; 

stało się to  prologiem do zwycięstwa w  Wielkiej  Wojnie Ojczyźnianej

-Czyżby ? czyżby  uważano  że  stalinowskie  czasy, stalinowskie  zbrodnie  były  godne propagowania ????powtórzenia ??


**))określenieWielka  Wojna  Ojczyźniana ukuto  w celach propagandowych; aby  odciąć ten czas wojny  gdy ZSRR  miał  Pakt  z Hitlerem i dokonywał agresji  na inne kraje.


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura