Blog
TO BÓG MNIE STWORZYŁ,
izaluka
izaluka KATOLICZKA, POLKA, PATRIOTKA
22 obserwujących 164 notki 156928 odsłon
izaluka, 20 maja 2016 r.

Unia Europejska - superpaństwo bez narodów, bez granic i bez tożsamości...

Pojawił się właśnie w sieci film oraz bardzo interesujące i wyczerpujące opracowanie tekstowe dotyczące historii powstania i celów, jakie przyświecają projektowi znanemu, jako Unia Europejska, autorstwa Krzysztofa Karonia.

Na początku autor uzmysławia nam czyje nazwisko widnieje nad głównym wejściem do Parlamentu Europejskiego, a więc, co oczywiste, jakie idee patronują temu organowi Unii Europejskiej, a więc i jej samej. Otóż widnieje tam nazwisko włoskiego komunisty ALTIERO SPINELLIego. O tym kim był, jakie głosił idee i jaką rolę odegrał w budowie projektu o nazwie Unia Europejska człowiek, którego nazwisko patronuje Parlamentowi Europejskiemu, opowiada autor w swym artykule oraz filmie.

 

Za Wiki:

ALTIERO SPINELLI -

(31.08.1907 – 23.05.1986) – włoski polityk, zwolennik federalnej koncepcji zjednoczenia Europy. Często nazywany ojcem Unii Europejskiej jako osoba, która wywarła ogromny wpływ na proces integracji europejskiej po II wojnie światowej.

W 1941 przyczynił się do powstania tekstu zwanego Manifestem z Ventotene, w którym przedstawił swoją wizję zjednoczonej Europy.

Pod koniec wojny w 1943 roku w Mediolanie założył Europejski Ruch Federalistyczny (Movimento Federalista Europeo).

Przez 6 lat (1970-1976) jako członek Komisji Europejskiej był odpowiedzialnym za politykę przemysłową i badania naukowe.

W 1979 został wybrany na posła do Parlamentu Europejskiego. W latach 80. miał jedną z decydujących ról w procesie integracji europejskiej poprzez idee wzmocnienia traktatów, zwaną Planem Spinellego[1].

Na jego cześć jeden z głównych budynków Parlamentu Europejskiego w Brukseli nazwano jego imieniem.

 

Tyle Wiki, a dla zainteresowanych zacytuję kilka fragmentów artykułu Krzysztofa Karonia z jego autorskiej strony http://www.historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#up:

"MANIFEST KOMUNISTYCZNY Z VENTOTENE

Podstawą programową nowego, europejskiego państwa totalitarnego nie jest – wbrew twierdzeniom propagandy – tzw. Plan Schumana z 1950 r., ani Deklaracja Europejska z 1951 r., ale napisany w 1941 r. przez włoskiego komunistę Altiero SpinelliegoManifest z Ventotene” oraz opracowany na jego bazie w 1984 r. tzw. Plan Spinelliego, czyli pierwszy projekt konstytucji nowego, komunistycznego państwa.
Od 1993 r. Plan Spinelliego stał się oficjalnym programem Wspólnoty Europejskiej i Unii Europejskiej. Również od tego czasu imię Altiero Spinelliego nosi główny budynek Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Trudno o bardziej jednoznaczny symbol znaczenia postaci Spinelliego i jego programu dla kierunku rozwoju Unii Europejskiej.

W 2010 r. przy Parlamencie Europejskim powstała działająca pod kierownictwem lewicowych aktywistów Daniela Cohn-Bendita i Joschki Fischerai przy udziale m.in. polskich posłanek Róży Thun i Danuty Hubner tzw. Grupa Spinelli. Jest to najaktywniejsza z organizacji prowadzących lobbing i propagandę na rzecz całkowitej politycznej integracji Unii.

W 2011 r., podczas uroczystości z okazji 25-tej rocznicy śmierci Altiero Spinelliego polski przewodniczący Parlamentu Europejskiego, chrześcijański demokrata Jerzy Buzek stwierdził, że Manifest ten jest wiecznie żywym źródłem idei europejskiej integracji. Dlatego warto przeczytać z uwagą kilka jego fragmentów.

Dwadzieścia pięć lat po śmierci Altiero Spinelli ciągle nadaje siłę i wyznacza kierunek europejskiego projektu. Jego europejski entuzjazm pozostaje niezrównany – jego oddanie sprawie coraz ściślejszej integracji jest dzisiaj inspiracją dla wielu Europejczyków. Altiero Spinelli wiedział, że trwały pokój można osiągnąć tylko przez prawdziwą integrację, a nie przez współpracę między państwami. Integracja europejska musi być nieodwracalna,w przeciwnym razie zawsze istnieć będzie ryzyko konfliktu i dyktatury. Spinelli wiedział to najlepiej, gdy w więzieniu, wraz z Ernesto Rossim pisał Manifest z Ventotene – jedno z najbardziej żywych uzasadnień  konieczności zjednoczenia Europy”.

 

FRAGMENTY MANIFESTU Z VENTOTENE

Poniżej przedstawiam kilka fragmentów z Manifestu z Ventotene, czyli ideowego programu Unii Europejskiej, z tłumaczeniem okrągłego języka propagandowych haseł na język faktów:

„Pierwszym zadaniem, bez rozwiązania którego wszelki postęp będzie tylko złudzeniem, jest ostateczne zlikwidowanie granic dzielących Europę na suwerenne państwa”

/tłumaczenie/ Istnienie suwerennych państw jest sprzeczne z ideą "postępu", a ich likwidacja nie jest celem, a jedynie warunkiem wprowadzania postępu. Po to, żeby postęp był trwały, państwa suwerenne muszą być zlikwidowane "ostatecznie", to znaczy w taki sposób, żeby nigdy nie mogły się odrodzić. Ponieważ podstawą suwerennych państw są wspólnoty narodowe, ostateczną likwidację suwerennych państw umożliwi tylko likwidacja wspólnot narodowych.

Opublikowano: 20.05.2016 19:33.
Autor: izaluka
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

jestem jedynie pyłkiem na ziemi, ale Bóg mnie umiłował .........http://intronizacja.pl/..................Intronizacja KLIKNIJ <a Die besten Online- Casino-Seiten

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Gdzie tak przyznał? A poza tym nie sądzę, aby Pan przeczytał notkę. W przeciwnym razie nie...
  • @osasunna A Pan czytał notkę, czy tylko przeleciał oczami? Napisałam wyraźnie, cyt.:...
  • @tomciob "A co będzie jak lider umrze..." "Lider musi mieć następców, którzy będą...

Tematy w dziale