15 obserwujących
147 notek
201k odsłon
632 odsłony

KONSENSUS-klucz do zrozumienia "ideologii LGBT"/Polemika z Madonną.

Wykop Skomentuj22

Madonna-blogerka S24 zamieściła właśnie kolejny wpis z serii: LGBT to ludzie. Pomijając protekcjonalny charakter tych edukacyjnych wpisów, oraz nawałnicę pewnie wymyślonych relacji, mogę napisać, że wszystko rozumiem. Geje to ludzie, lesbijki to ludzie, osoby biseksualne to ludzie, osoby trans to też ludzie. Chciałbym jednak przedstawić własny sposób pojmowania słów "LGBT to ideologia" i mam nadzieję, że dla Madonny i osób jej podobnych, owo spojrzenie będzie przynajmniej intelektualnie spójne. Kluczem jest słowo konsensus. Konsensus to słowo które należy rozumieć w kontekście słowa kompromis i jest to fundament myślenia lewicowego generalnie, oraz narzędzie jakiego lewica używa. Czym jest konsensus i czym się różni od kompromisu? 


Załóżmy, że mamy 10-ciu blondynów i 2 brunetów. Jak wygląda porozumienie zawarte między nimi na mocy kompromisu? Porozumienie wygląda tak, że blondyni akceptują brunetów, a bruneci akceptują blondynów. Jedni i drudzy nie wyrzekając się swojej tożsamości, nie zmieniają cudzej i uczą się razem koegzystować w atmosferze wzajemnej tolerancji. 


Jak więc wygląda alternatywny kompromis? Kompromis osiągnięty na drodze konsensusu? Kompromis osiągnięty na drodze konsensusu powoduje, że najlepiej jeśli wszyscy staną się szatynami, lub powstanie powszechna norma jaką będzie bycie szatynem. Nie ma zbioru poszczególnych, tolerujących się norm tożsamościowych. Dążymy do wypracowania jednej normy dla wszystkich i to jest konsensus. To jest klucz do zrozumienia zamieszania związanego z wypowiedzią o ideologii LGBT. 


Tutaj należało by chyba napisać, że nie jestem pewny czy ideologia LGBT rzeczywiście istnieje. W zasadzie to myślę, że nie. Myślę, że środowiska LGBT są raczej ideologicznie wykorzystywane, ale na takiej samej zasadzie jak np: środowiska kobiece. Jest to po prostu ideologia lewicowa, która wykorzystuje różne grupy społeczne. Jeśli powiedzieć, że ruch LGBT jest częścią ideologi lewicowej to ok, ale że istnieje jakaś odrębna ideologia LGBT? Chyba nie bardzo. 


Jeśli się zrozumie pojęcie konsensusu to reszta jest już w zasadzie prosta. Jest norma rodziny hetero, normy konserwatywne itd... Jak je zniszczyć? Jak je wyrugować ze społeczeństwa? Można to zrobić choćby na drodze konsensusu. Pokazujemy osoby LGBT i żądamy porozumienia na drodze konsensusu, a nie kompromisu! Jaki by ten konsensus ostatecznie nie był, nie będzie w nim miejsca na heteroseksualną normę społeczną jako dominującą. Będzie miejsce na normę lewicową. Popatrzcie chociażby na symbolikę parad równości. Cipkomaryjki, Matka Boska w tęczowej aureoli. To jest właśnie konsensus w formie symbolicznej, który ma się jeszcze dokonać w formie społecznej. 


Ideologom lewicowym nie zależy w pierwszej kolejności na dobru osób LGBT. Postrzegają raczej interes tych osób, jako tożsamy ze swoim. Nie chodzi im o tego Rafała lat 31, Mariolę 44 itd...Chodzi o ich wykorzystanie w walce z normami których nie akceptują. Polecam słowa samego Adama Michnika, który w swojej gazecie się na ten temat wypowiedział. Sam powiedział, że nie rozumiejąc tych wszystkich praw gejów, postawił na LGBT. Postawił w jakim sensie? Czy to brzmi jakby go obchodził Rafał lat 31 i Mariola lat 44? Czy raczej obchodzi go ich społeczne przeciwieństwo w postaci ludzi przywiązanych do norm tradycyjnych, które to uważa za przestarzałe i złe? Polecam posłuchać wywiad Moniki Jaruzelskiej z prof Hartmanem, który wprost mówi o wykorzystywaniu(choć tego słowa oczywiście nie używa wprost) dzieci w szkołach w walce ze swoim wrogiem, czyli kościołem. Wróg prof Hartmana jest wrogiem osób LGBT i te osoby mają to zrozumieć, żeby potem walczyć ramię w ramię z ideologami z wyższych szczebli, czyli po prostu lewicowcami. 


Podsumowując. Tak jak robotnicy byli narzędziem rewolucjonistów komunistycznych, tak samo dziś mniejszości są narzędziem w rękach lewicowców. Czy istnieje ideologia LGBT? Moim zdaniem nie. Istnieją ideolodzy lewicowi, którzy różne grupy społeczne wykorzystują do walki ze światem wartości, których nie podzielają. 

Wykop Skomentuj22
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo