12 obserwujących
154 notki
150k odsłon
  7768   2

IQ Polaków - 80? I co z tego wynika?

Jacek Jaworski
Jacek Jaworski

Dzisiaj zaprzyjaźniony lekarz zaczepił mnie na ulicy i z przejęciem opowiadał o jakimś tajnym raporcie, powstałym przy okazji robienia przez jakąś panią doktoratu, z którego wynikało, że IQ Polaków wynosi 80 punktów. Według Wikipedii jest to inteligencja niższa niż przeciętna, a szympansica Koko uzyskała wynik 95 punktów. Przeciętny wynik dla ludzi wynosi 100 punktów. W sumie nie było tak źle, bo np.

"Debil – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 55—69, upośledzony umysłowo w stopniu lekkim, osiągający poziom umysłowy dwunastolatka.

Imbecyl – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 35—54, upośledzony umysłowo w stopniu średnim, osiągający poziom umysłowy dziewięciolatka.

Idiota – człowiek o IQ mieszczącym się w przedziale 0—35, upośledzony umysłowo w stopniu ciężkim, osiągający poziom umysłowy sześciolatka."

Wynik pani doktorantki ma się w niewielkiej korelacji z rewelacjami Radia Zet, że Polacy są na 16 miejscu w świecie pod względem IQ z wynikiem 99 punktów. Chociaż Tygodnik Przegląd był już ostrożniejszy w ocenie Polaków i dał większy rozrzut IQ:

"W niektórych rankingach iloraz inteligencji Polaków wynosi aż 106, w innych tylko 92."

O tym , że globalny poziom inteligencji spada informował już w 2013 roku portal prisonplanet.pl:

"Czy zaskakuje cię to, że ludzka rasa powoli staje głupsza i głupsza? Pomimo naszych osiągnięć na przestrzeni ostatnich dziesiątków, a nawet setek lat, niektórzy "eksperci" twierdzą, że ludzie tracą zdolności kognitywne i są coraz bardziej emocjonalnie niestabilni. Naukowiec Stanford University i genetyk dr Gerald Crabtree uważa, że obecny spadek inteligencji ma wiele do czynienia z niekorzystnymi mutacjami genetycznymi.

Według Crabtree, nasze zdolności poznawcze i emocjonalne są podsycane i określane przez działanie tysięcy genów. Jeśli mutacja wystąpiła w jakimkolwiek z tych genów, co jest bardzo prawdopodobne, będzie to miało negatywny wpływ na inteligencję lub emocjonalną stabilność.

"Chciałbym założyć, że jeśli przeciętny obywatel Aten z 1000 roku pne pojawił by się nagle między nami, on lub ona byliby wśród najzdolniejszych i najbardziej intelektualnie rozwiniętych z naszych kolegów i towarzyszy, z dobrą pamięcią, szeroką gamą pomysłów i jasną wizją najważniejszych spraw. Ponadto przypuszczam, że on lub ona będzie stać wśród jednych z najbardziej emocjonalnie stabilnych z naszych znajomych i przyjaciół," genetyk zaczął swój artykuł w czasopiśmie naukowym Trends in Genetics."

Portal tech.wp.pl sugeruje, że spadek IQ rozpoczął się dopiero w siódmej dekadzie ubiegłego wieku:

"W XX wieku człowiek obserwował ogromny wzrost IQ na całym świecie. Tempo osiągało około 3 punkty na dekadę, co jest naprawdę sporą liczbą. Nowe badania biorące pod uwagę wyniki ponad 730 tysięcy testów na inteligencję pokazują, że tzw. efekt Fylnna osiągnął szczyt wśród urodzonych w połowie lat 70. Od tego czasu niestety, ale średnia IQ na świecie się zmniejsza."

Powróćmy do dokonań pani doktorantki i wyniku IQ 80 punktów. Pani przeprowadziła badania na grupie 1200 osób z pięciu dużych miast i 55 wsi. Podzieliła badanych na 3 grupy wiekowe:

18 - 34 lata - młodzi,

35 - 64 lata - średni

65 wzwyż - starzy.

Ponadto wyszło jej, że największy regres IQ nastąpił wśród najmłodszej grupy wiekowej, a globalnie, że Polacy są najszybciej głupiejącym narodem na świecie, a w każdym razie wśród badanych nacji. Najlepiej ponoć wypadli seniorzy.

I teraz mamy kilka przyczyn tego stanu rzeczy. Pani popełniła gdzieś błąd systematyczny przy zbieraniu wyników lub przy obliczeniach, a opiekun pracy doktorskiej i promotor "nie mieli czasu", żeby to sprawdzić. W tłumaczeniu na polski mieli gdzieś pracę doktorantki i nawet dokładnie jej nie przeczytali, tylko przeglądnęli, jeśli w ogóle do niej zaglądnęli. Jakiś recenzent zwrócił uwagę na nietypowy wynik i się zaczęło.

Druga przyczyna, to może być taka, że rozwiązujący testy na inteligencję mieli go gdzieś i robili, żeby zrobić. Seniorzy najbardziej przyłożyli się do pracy, a najmłodsi robili sobie tak zwane jaja.

Kolejną przyczyną może być to, że testy zostały zaprojektowane wiele lat temu i nijak nie przystają do współczesności. I znowu ludzie starsi lepiej wypadli, bo to pod nich były robione testy, a najmłodsi prezentują inny typ inteligencji pasujący do obecnej rzeczywistości, ale nie brany pod uwagę przez testy na inteligencję.

Ostatnią przyczyną takich wyników może być fakt, że my jako Polacy faktycznie głupiejemy, a już szczególnie ludzie młodzi. I tu rodzi się pole do tworzenia teorii spiskowych, które być może są praktyką spiskową, a my nic o tym nie wiemy. Możni tego świata nie potrzebują ludzi inteligentnych, bo nie chcą konkurencji. Potrzebują bioroboty, które będą na tyle inteligentne, żeby mogły wykonywać prawidłowo powierzone im prace, ale nie na tyle inteligentne, żeby się zbuntować. Stąd przymusowe szczepienia w krajach, które mają być zagłębiem biorobotów, opryski chemiczne (chemtrails), specyficzny system edukacji, o którym ciekawie mówi w swoim wystąpieniu pan Radosław Kotarski, skażone chemicznie i genetycznie żywność, ogłupiające media itp. To, że w testach na inteligencję najgorzej wypadli ludzie młodzi może wynikać z kilku przyczyn. Po pierwsze ci najbardziej rozgarnięci wyemigrowali z kraju. Po drugie - szczepionki. Rtęć i aluminium w nich zawarte są neurotoksyczne, a szczepi się w Polsce na potęgę i już od pierwszych godzin życia. Już w pierwszych 24 godzinach po narodzeniu szczepi się dziecko przeciw gruźlicy i żółtaczce, a do pół roku szczepień jest co niemiara. Jedno czy dwa szczepienia w roku, ale nie w pierwszych godzinach życia, mogłyby nie mieć wpływu na rozwój młodego organizmu, ale ich liczb przedstawiona w kalendarzu szczepień poraża i z pewnością nie jest obojętna dla noworodka. Poza tym firmy farmaceutyczne w swoich celach lub na zlecenie rządów czy mafii mogą dodawać do szczepionek pewne gratisy, jak to najprawdopodobniej zrobiły w Kenii w szczepionkach przeciw tężcowi.

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości