2 obserwujących
344 notki
81k odsłon
2106 odsłon

Takie tam "ku przestrodze"

Wykop Skomentuj188

Ciągle słyszę i czytam jak to PiS rozdaje nie swoje pieniądze. Jak to nam zabiera każdą złotówkę i potem nam oddaje 50 groszy. Jak to w formie podatków nas gnębi, jak to nas  zadłuża. 

Jednak mało słyszę czy czytam pytania jak to się dzieje że  teraz PiS ma co rozdawać i dlaczego za czasów komuny tego nie było, za czasów rządów PO + PSL  tego nie było. Dlaczego przez ostatnie 60 lat mojego życia nikt nie rozdawał pieniędzy, które nam zabierał, tylko rządy PiS to zmieniły?

Owszem jako dziecko nie interesowałam się podatkami, wypłatami netto, brutto, ale jak już zaczęłam pracować to odczułam i wypłaty i podatki, nawet  teraz  na emeryturze je płacę,  choć  uważam że  nie powinnam i że  emeryci już swoje zapłacili. Jednak wiem że wszystko przed nami i kto wie może  rząd PiS to zmieni. Jak pracowałam za  czasów komuny to z koleżankami zawsze  chciałyśmy płacić podatek wyrównawczy - był taki,  dla bardzo bogatych,  niestety  nigdy nie było mi to dane. Potem się czasy zmieniły nadeszła tzw.odwilż, wygnano z Polski Rosjan i ...

I niestety postawiono grubą kreskę, nie rozliczyliśmy czasów komunizmu, nie rozliczyliśmy członków PZPR, nie rozliczyliśmy morderców z czasów ich rządów, sprzedawczyków, donosicieli  i  to się teraz mści. Bo czują  się w Polsce nadal jak w raju, podnoszą łby, co z tego że PiS obniżył ubekom, esbekom emerytury, Oni uważają  że  to krzywda dla nich, przecież im się należy  wszak robili to dla dobra kraju, dla ludzi. Prawda jest  taka  że  robili to dla siebie i tylko dla siebie.

Podatki się płaci wszędzie, nie ma tak dobrze  że  np. w Niemczech czy Francji czy USA  czy w Wielkiej Brytanii nie płaci się ich. Z nich te państwa wypłacają wszelkiego rodzaju zasiłki, z tego utrzymują rządy, z tego utrzymują całe masy urzędników. Więc czemu tak część Polaków się burzy że i wreszcie w Polsce zaczęto wypłacać zasiłki, mniejsze niż na zachodzie Europy, ale lepsze niż za czasów PZPR  czy SLD, czy PO + PSL?  Dlaczego nie zapytacie co robiły poprzednie rządy że nie mieli kasy na nic,  tylko na swoje zachcianki?  Dlaczego Tusk , który uciekł do Brukseli nie dał 500+, nie dał 13-tki emerytom, nie dał 300+,  nie zagwarantował tego?  

Myślicie że Niemcy rozdają zasiłki tym wszystkim imigrantom bo mają za  dużo kasy?  Nie  , nic z tego po prostu nakradli w czasie wojen, potem sobie żyli dobrze  pod opieką USA, a  my,  cały wschodni tzw. blok żyliśmy pod rządami Stalina, Breżniewa i ich potomków. My żyliśmy w ucisku podczas gdy Niemcy się rozwijali pod parasolem USA, Francji i Wlk Brytanii. Ruscy robili u nas  co chcieli, okradali nas z czego tylko mogli, nie wyzwolili nas  tylko ciemiężyli.  Teraz jak zaczynamy odbijać od dna, gdy sporo ludzi dzięki tym 500+ i  tym podobnie zaczyna inwestować w rodzinę  to krzyczymy skąd  biorą rządzący pieniądze, przecież ich nie mają, a puknijcie się w te puste łby  i zadajcie sobie pytania   "dlaczego tak późno? , dlaczego PO + PSL tego nie zrobiło?".

Słyszałam Trzaskowskiego jak to rozlicza Prezydenta Dudę z tego co zrobił przez 5 lat, a dlaczego szanowny pan Trzaskowski nie mówi o swoich osiągnięciach , co zrobił dobrego dla Polski i Polaków jako poseł, jako prezydent Warszawy, jako doradca Gronkiewicz,  nie ma  się czym chwalić?

To prawda nie ma, bo jego partia to chciała zmusić Polaków aby pracowali do śmierci, dobrze  że  nastał PiS  i to cofnął, bo zasuwalibyście do śmierci elektoracie PO i tych wielkich obiecanych emerytur byście nigdy nie zobaczyli. Jednak Wy wolicie wierzyć  że  PO + PSL nie mając "piniędzy" na nic  dałoby Wam wysokie emerytury, akurat, cieszycie się zbudowanymi przez te rządy autostradami (najdrożej budowanymi na świecie), ale te autostrady budowane za nasze podatki są płatne, więc  gdzie te Tuskowe obietnice raju, zielonej wyspy, krainy mlekiem i miodem płynącej? Żyliście marzeniami  że  kiedyś coś Wam skapnie, jak za  czasów komuny, a Lisy, Jandy, Olejniki  śmiały się z Was i nazywały durniami. Nie widzicie że  Wami sterują nadal, tworzą jakieś KODy, obrony konstytucji, obrony sędziów, a Wy dajecie się prowadzić, czy ktoś z Was oddał tą 13-tą emeryturę na cele charytatywne, oddał te 500 + na podobne cele, zrezygnował z tej kasy?

Honor by tego wymagał, ale wy jesteście go pozbawieni, podobnie jak kultury , bo z tym się rodzi nie nabywa. Wyzywacie elektorat PiS od nieuków, moherów, wieśniaków , a  co sobą reprezentujecie?

Żaden rząd nie ma pieniędzy z chmur, każdy zbiera podatki i z tego jak nimi rządzi korzystają wszyscy, albo tylko część.

Teraz czeka nas druga tura wyborów prezydenckich, a nie ma silnego państwa bez dobrych relacji między rządem a prezydentem, więc  wybierzmy mądrze. 


Wykop Skomentuj188
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka