Blog
Jan.Bodakowski
Jan Bodakowski
Jan Bodakowski Katolik. Polak. Publikuje arty
35 obserwujących 1865 notek 992312 odsłon
Jan Bodakowski, 4 grudnia 2016 r.

Suworow ujawnia tajemnice Chruszczowa, w tym przemarsz w ramach ćwiczeń 45.000 s

1179 9 0 A A A

Jan Bodakowski

Suworow ujawnia tajemnice Chruszczowa, w tym przemarsz w ramach ćwiczeń 45.000 sowieckich żołnierzy przez radioaktywną chmurę po eksplozji bomby atomowej

 

Z ogromną przyjemnością po wielu latach sięgnąłem do jednej z ostatnich książek Wiktora Suworowa wydanych przez wydawnictwo Rebis. „Tatiana - tajna broń” to opis epoki rządów Chruszczowa w ZSRR. Ironiczny, pełen nieznanych faktów, napisany z humorem, z niezwykle wciągającą narracją, konterfekt zbrodniczego reżimu, który potrafił w czasie ćwiczeń wojskowych wysyłać dziesiątki tysięcy żołnierzy w epicentrum jądrowego wybuchu kilkadziesiąt minut po nuklearnej eksplozji.

 

Wiktor Suworow to pseudonim, pod którym ukazują się, popularyzujące historie imperializmu sowieckiego i zbrodni sowieckich, prace Władimira Bogdanowicza Riezuna, byłego porucznika Armii Radzieckiej, wywiadu wojskowego GRU, który zbiegł w 1978 roku do Wielkiej Brytanii.

 

Celem Rosji sowieckiej była zawsze globalna komunistyczna dyktatura. Cel ten sowieci przez dziesięciolecia planowali osiągnąć na drodze ataku zbrojnego na zachód. ZSRR zawarł z nazistowskimi Niemcami sojusz w 1939 roku licząc, że wojna między państwami zachodu osłabi Europe i umożliwi tryumfalny pochód Armii czerwonej na zachód. Przygotowując się do agresji na swego sojusznika nazistowskie Niemcy, ZSRR zajął rumuńską Besarabię i północna Bukowinę, by odciąć walczące w Europie Niemcy od jedynego źródła zaopatrzenia w ropę. Zagrożone brakiem paliw i sowieckim atakiem Niemcy w 1941 roku wyprzedzająco zaatakowały swojego wiarołomnego komunistycznego sojusznika.

 

Do realizacji swoich celów Rosja sowiecka podchodziła poważnie, cały wysiłek mieszkańców ZSRR został ukierunkowany w celu militaryzacji - dla rządzących komunistów znaczenia nie miała powszechna nędza, głód i zapaść cywilizacyjna. Za czasów Stalina w ZSRR powszechna była nędza, głód (czasami prowadzący do kanibalizmu). Żołnierze Armii Czerwonej wracający z frontu do ZSRR widzieli na własne oczy, że na zachodzie jest lepiej, a sowiecka propaganda kłamie. Kolektywizacja lat trzydziestych zniszczyła w ZSRR etos pracy, rolnictwo i gospodarka były totalnie nieefektywne. Szerzył się alkoholizm.

 

W 1952 roku we władzach rządzącej ZSRR WKP(b) Stalin miał silną opozycje, dla tego wbrew regulaminowi nie zwoływał ciał statutowych, które mogły by go odwołać. Kiedy już do zjazdu doszło rozgorzał konflikt Stalina z opozycja. Eskalacją konfliktu było aresztowanie lekarzy przywódców partyjnej opozycji (którzy w wyniku tortur przyznawali, że ich pacjenci byli szpiegami zachodu), a później rodzin i współpracowników wewnątrz partyjnej opozycji. W 1953 po spotkaniu Stalina z liderami wewnątrzpartyjnej opozycji Stalin zmarł, zapewne wbrew swojej woli. Nowym liderem ZSRR został Chruszczow (który inaczej niż Stalin chciał fnansować rewolucje komunistyczną eksportując ropę i gaz na zachód).

 

O władze z Chruszczowem konkurował Beria. Chruszczow chciał kontynuować linie Stalina i dążyć do globalnej rewolucji komunistycznej, a Beria świadom nieefektywności systemu chciał liberalizować ZSRR. Beria zainicjował po śmierci Stalina amnestie z łagrów, na wolność wyszło 1.181.264 osoby, z aresztów wypuszczono 400.000 więźniów. Zaprzestano niepotrzebnych sztandarowych budów komunizmu (gdzie wykorzystywano niewolniczą pracę więźniów). Beria zakazał tortur jako standardowej metody przesłuchań i zaproponował zakończenie kultu Stalina. Współpracujący z Berią premier sowieckiego rządu Malenkow zniósł wyniszczające chłopów podatki.

 

Konkurencje z Berią Chruszczow wygrał aresztując i zabijać swego konkurenta. Chruszczowowi udało się zlikwidować Berie gdy ten zaproponował likwidacje „niebieskich kopert” czyli pieniędzy wypłacanych partyjnej nomenklaturze poza oficjalnymi pensjami. Chruszczow sprawował władze w ZSRR przez jedenaście lat od 1953 roku do 1964.

 

By udowodnić skuteczność ataku jądrowego na zachód Chruszczow w 1954 roku zezwolił dowódcy Armii Radzieckiej Żukowowi na przeprowadzenie ćwiczeń z użyciem broni jądrowej. Na Tockim poligonie ćwiczono przejście wojsk sowieckich przez zbombardowane bombami atomowymi zachodnie linie obrony. W ramach ćwiczeń przez epicentrum eksplozji, kilkadziesiąt minut po eksplozji, przez radioaktywną chmurę przepędzono 45.000 żołnierzy. By nie ujawniać tego jak chorowali w wyniku choroby popromiennej nie prowadzono po ćwiczeniach jakichkolwiek badań nad ich stanem zdrowia, ani nie zapewniono im leczenia.

 

Żukow, absolwent trzech klas szkoły podstawowej, w ramach globalnej ekspansji komunizmu przekazał komunistycznym Chinom najnowocześniejsze technologie militarne, w tym i plany bomby atomowej.

 

Jan Bodakowski

Suworow ujawnia tajemnice Chruszczowa, w tym przemarsz w ramach ćwiczeń 45.000 sowieckich żołnierzy przez radioaktywną chmurę po eksplozji bomby atomowej

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Brzydki. Biedny. Niedoceniony. Nielubiany.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @ARTATAMA koszulki są szyte w Polsce
  • @MAKACZ nie daje wiary nie uznawanym przez kościół, nawet uznanym katolik nie musi dawać wiary
  • @DAANI jeden pewnie leniwy i dla tego nie wiesza, a drugi się obraził i dla tego nie wiesza,...

Tematy w dziale Kultura