Janina Jankowska Janina Jankowska
174
BLOG

List do prezesa TVP,

Janina Jankowska Janina Jankowska Kultura Obserwuj notkę 119

Szanowny Panie Prezesie,

Opinia publiczna jest zdezorientowana i zaniepokojona doniesieniami medialnymi , jakoby TVP odmówiła  relacjonowania w dniu 4 lipca br. nadzwyczajnej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej na rzecz powodzian.

Czy to prawda, a  jeśli tak, to jakimi argumentami kierował się zarząd TVP podejmując tego typu decyzję?

Zwracam uwagę, że jednym z podstawowych zadań telewizji publicznej w systemie demokratycznym jest prezentowanie  wszelkiego rodzaju inicjatyw społecznej solidarności , które wzmacniają więzy międzyludzkie, uczą wrażliwości i niesienia pomocy innym.  

Jako przewodnicząca Rady Programowej TVP apeluję do zarządu, by TVP dołożyła wszelkich starań, aby pokazać  aktywność Polaków w niesieniu pomocy powodzianom tak w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak i Caritasu.

Opinia publiczna oczekuje na pilne informacje w tej sprawie.

Łączę wyrazy szacunku

Janina Jankowska

Ten blog jest miejscem debaty o mediach, które wpływają na nasze myślenie, ale nie tylko.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (119)

Inne tematy w dziale Kultura