Dwadzieścia tam temu siedli do stołu. Negocjowali wolność.Co udało się osiągnąć? Co się stało z naszym krajem? Co zrobiliśmy z naszą wolnością? Na ile mogliśmy mieć wpływ na to, co się działo, ale na ile rzeczy toczyły się i toczą ponad naszymi głowami? Jak jest, jaka była polska demokracja? Czy mogła być inna? Porozmawiajmy o tym w Salonie 24.
Dzisiaj w Wydarzeniach Dnia w TV Puls o dwudziestu latach wolności porozmawiam z ludźmi, którzy patrzą na to inaczej niż większość głównych graczy z tamtych lat, polityków i komentatorów.
Pierwszy to Jakub Żulczyk młody pisarz autor dwóch książek opisujących pokolenie, które urodziło się wychowało po okrągłym stole.
Drugi - aktor Wojciech Klata współautor cyklu filmów i tekstu „System 09”, w którym razem z Andrzej Horubałą w bardzo ostry sposób opisuje i analizuje system społeczno-polityczno-kulturowy, który zrodził się w ciągu ostatnich 20 lat w Polsce.
Czy przez dwadzieścia lat stworzyliśmy w miarę normalne państwo, czy chory system?
Piszcie, oglądajcie i komentujcie.
Wydarzenia Dnia, TV Puls godz. 20.00
Autor podcastu Układ Otwarty. Prezes niezależnego think tanku Instytut Wolności
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka