Blog
Obserwatorium logiczne
jan mak
jan mak bloger, logik
70 obserwujących 340 notek 1073746 odsłon
jan mak, 16 listopada 2017 r.

Partia Zdrady Narodowej

3206 189 1 A A A

Były donosiciel SB oraz pieć pań reprezentujących pewną partię zagłosowali w Parlamencie Europejskim za sankcjami wobec Polski. Donosiciel tłumaczył się, że to po to, żeby był bardziej wiarygodny kiedy sankcje te będą uzgadniać w Komisji Wolności Obywatelskich i czegoś tam jeszcze. Tego donosiciala i te panie wybrali jacyś Polacy, żeby reprezentowali ich w Parlamencie Europejskim.

Jest rzeczą oczywistą dla wszystkich trzeźwo myślących ludzi, bez względu na poglądy polityczne, że nie tylko ewentualne sankcje, ale wszystko to, co się dzieje w PE wokół polskich spraw realnie szkodzi Polsce! Nie rządowi PiS - lecz Polsce. Dyskredytowanie polskiego wizerunku, przedstawianie państwa polskiego jako chwiejnego, odchodzącego od demokracji -- znacząco obniża wartość polskich obligacji, atrakcyjność ekonomiczną Polski, szanse na inwestycje. Traci na tym każdy polski obywatel bez względu na to kogo popiera, traci Polska.

Przewodniczący tej pewnej partii ogłosił właśnie na konferencji prasowej, że PiS popiera rodzący się w Polsce faszyzm. Potwierdził w ten sposób głosy na Zachodzie o 60 tysiącach faszystów, którzy maszerowali w Warszawie 11 listopada. Koledzy z zagranicy poinformowali mnie, że ta konferencja już została zauważona na Zachodzie i skomentowana słowami "przywódca polskiej opozycji demokratycznej oskarża rząd polski o wspieranie faszyzmu". W Polsce szaleje faszyzm!-- potwierdza to polska opozycja.

Ta polska pseudo-opozycja (bo to nie jest żadna demokratyczna opozycja, tylko totalna - jak sama siebie określa) wewnątrz kraju, w pewnej stacji polsko-języcznej, straszy polskich obywateli, że PiS zawraca nas do PRL-u, że ciągnie nas na Wschód. Ale kolegom na Zachodzie skręcanie w kierunku komunizmu nie przemawia do wyobraźni, więc totalna opozycja zmieniła narrację i jakby na zamówienie zaczęła PiS oskarżać o faszyzm. To bardziej szkodzi wizerunkowi Polski.

Były przewodniczący tej partii niszczył polską demokrację rozgrywając dwie nienawiści: nienawiść do PiS i budzoną wśród zwolenników PiS - nienawiść do sprzedawczyków. Nowy przewodniczący poszedł krok dalej: zmusił Polaków do wyboru między dwiema całkowicie sprzecznymi narracjami: "faszystowsko-komunistyczne państwo PiS" czy też "sanacja państwa po rządach złodziei i postkomunistów". Już nie da się stać po środku. Między zdradą i odbudową Polski nie ma drogi pośredniej.

Mam nadzieję, że to przekroczenie czerwonej granicy przez partię zdrady narodowej odbije się już wkrótce w sondażach wyraźną tendencją spadkową.

----------------------------------


Polecam tekst forosa https://www.salon24.pl/u/foros/822870,kiedy-w-pl-bedzie-praworzadnosc-przeczytaj-rezolucje-pe pokazujący, że relozlucja którą poparli posłowie PZN postuluje całkowite odebranie Polsce suwerenności.

Opublikowano: 16.11.2017 17:30. Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 20:42.
Autor: jan mak
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Generalnie staram się być obiektywny. Jednak w swoich notkach za cel biorę głównie obnażanie kłamstw, patologii i oszustw tzw. III RP. Jest to mój mały wkład w przywracanie równowagi medialnej w Polsce. Gdy równowaga taka kiedyś stanie się faktem – zmienię cel.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Michał Jaworski  Pańskie poglądy, i to przed kim powinni sie Polacy czołgac, a przed kim...
  • @Eine  "Jest  pan  pewien . że   są  sprawy polsko-żydowskie?" Tak. Ja jestem pewien...
  • @marektomasz  "Jeżeli PiS utrzyma wzrost na poziomie 6-7% co jest absolutnie możliwe, nie musi...

Tematy w dziale Polityka