70 obserwujących
340 notek
1075k odsłon
3186 odsłon

Walka o wizerunek Polski: Duda, Morawiecki, Brudziński i TVN.

Wykop Skomentuj164

Oczywiście jeśli wierzy się w bajki dla niegrzecznych dzieci serwowane przez TVN-GW, o Kaczorze-dyktatorze, którego jedynym pragnieniem jest władza i zemsta, który zabrał nam wolność (czyli dotacje i możliwości kręcenia lodów) i szkoli w lasach swoje neonazistowskie oddziały – wówczas jakakolwiek dyskusja o wizerunku Polski nie ma sensu. Jak przekonują z obłąkanym błyskiem w oku tefałenowscy aktorzy i celebryci, oraz Róża von coś tam, w Polsce panuje brunatno-czerwona dyktatura, faszyzm i bolszewizm w jednym, najwyższa forma totalitaryzmu jednocząca cechy nazizmu i komunizmu, i jedyną powinnością jest szerzyć tę straszną prawdę za granicą w nadziei, że liberalny Zachód szanujący wolności, pogodni kaczystowską dyktaturę i przywróci wolność mniejszości (do kręcenia lodów i dotacji).

Jakim trzeba być idiotą – że użyję poetyki sejmowej marszałka Brudzińskiego – żeby dać się wciągnąć w tę pokręconą narrację – nie wiem. Każdy kto ma odrobinę rozumu, widzi, że problem polega jedynie na tym czy wprowadzając dość radykalne zmiany PiS nie przekracza aby demokratycznego mandatu, w który wyposażyli go wyborcy. O tym można dyskutować. Faktem jest, że wbrew woli mniejszości, ale zgodnie z demokratycznymi zasadami, państwo pod rządami Prawa i Sprawiedliwości obrało kurs bardziej konserwatywny, nastawiony na większą niezależność i suwerenność, i na większą sprawiedliwość społeczną. Realizowana jest idea, że prawo nie może być bożkiem, przy pomocy którego bronione są przywileje mniejszości, lecz ma odzwierciedlać społeczną sprawiedliwość. Tylko taka i aż taka rewolucja dzieje się w Polsce.

Według mniejszości naród jest głupi i ciemny, bo przyjął inną niż liberalno-lewicowa perspektywa. I to usprawiedliwia szerzenie kłamstw na Zachodzie, wezwania o pomoc w obaleniu demokratycznie wybranego rządu, odmowę udziału w demokracji.

Tymczasem wspólna ofensywa dyplomatyczna prezydenta i premiera, dwóch polityków młodszego pokolenia swobodnie konwersujących z przywódcami świata zachodniego, świetnie przedkładających nasze racje, znakomicie burzy fałszywy obraz Polski, jaki dzięki staraniom opozycji panował do tej pory na Zachodzie. Trudno uwierzyć, kto się z nimi zetknął osobiście, żeby ci dwaj byli przedstawicielami jakiejś zacofanej dyktatury. Wręcz przeciwnie. Przebijają się nasze racje, o tym że politycy zachodni byli do tej pory dezinformowani przez rozgoryczoną opozycję, która przegrała wybory, że mamy suwerenne prawo i obowiązek zreformowania zacofanego postkomunistycznego wymiaru sprawiedliwości. Trzeba sobie postawić pytanie: czy jest się za tym, żeby Polska odzyskała wizerunek w pełni demokratycznego, prężnego państwa, które żywo zainteresowane jest współpracą z państwami Zachodu oraz przynależnością do Unii Europejskiej, czy też coś usprawiedliwia malowanie najczarniejszego obrazu Polski za granicą?

Jeśli uznamy, że Duda i Morawiecki dobrze reprezentują nasze interesy za granicą, to musimy oddać co cesarskie Jarosławowi Kaczyńskiemu, który osobiście właśnie w tandemie Duda-Morawiecki dojrzał szanse na przyszłość Polski. Jeśli uznamy, że Duda i Morawiecki skutecznie walczą o nasz dobry wizerunek, to musimy uznać, że TVN działa na szkodę Polski! Pokazując Brudzińskiego na tle swastyki TVN przekroczyła już wszelkie granice dobrego smaku i przyzwoitości. To jest już jawne nawiązanie do wzorców komunistycznej propagandy szkalującej działaczy opozycji demokratycznej. Dzięki TVN i GW w niemieckich gazetach można przeczytać dzisiaj o odradzającym się w Polsce nazizmie. Cytują tylko TVN i GW. Osobiście mam nadzieję, że cała ta histeria wokół kilku idiotów przebranych za hitlerowców, przypisywanie Polakom ciągot nazistowskich, i pomoc Niemcom w odwracaniu roli kata i ofiary – to kolejny klasyczny strzał w stopę, który przyczyni się do dalszych spadków sondażowych totalnej opozycji i antypolskich mediów. 

Wykop Skomentuj164
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka