Blog
Obserwatorium logiczne
jan mak
jan mak bloger, logik
70 obserwujących 335 notek 1055632 odsłony
jan mak, 22 lipca 2018 r.

"Der Oberste Gerichtshof für Polen" w Niemczech już działa!

4257 166 1 A A A

Do mojej wczorajszej notki "Der Oberste Gerichtshof für Polen" życie dopisało szybko ciąg dalszy. Jak podaje bowiem „Sueddeutsche Zeitung”, ambasada RP w Berlinie skierowała list do burmistrza Karlsruhe, gdzie swój wykład wygłaszała p. Gersdorf, by nie popełnił błędu i tytułował ją mianem „byłej I prezes Sądu Najwyższego”. Burmistrz zwrócił się jednak o interpretację polskiego prawa do niemieckiego Urzędu Spraw Zagranicznych RFN, który mu odpowiedział, że nie ma powodów uważać, że p. Gersdorf nie jest już prezesem SN. Tak więc oficjalnie ustanowiono w Niemczech "Der Oberste Gerichtshof für Polen".  

Poniżej zrzut z ekranu i moja poprzednia notka do kompletu.

image


"Niech się gazeta „Neues Deutschland” 

wstrzyma z wstępniakiem o pomocy

bo tu są ludzie którzy jeszcze

budzą się z krzykiem w środku nocy."

Zawsze miałem wrażenie że prof. Gersdorf, była I prezes Sądu Najwyższego, nie jest tytanem intelektu, i zastanawiało mnie, jak taka osoba mogła trafić na stanowisko I Prezesa Sądu Najwyższego. Lepszych nie mieli? Jej zwolennicy, jako ikony obrony sądownictwa III RP, od dawna mają problem z jej zaskakującymi zachowaniami, które odbierają powagę całej dętej sprawie. Jej ostatni wyjazd do Niemiec i ogłoszenie, że będzie "I prezesem na uchodźstwie" to już klasyczny strzał w stopę obrońców postkomunistycznego sądownictwa.  

Rezydujący w Niemczech Sąd Najwyższy pewnie będzie się mieścił w budynku z napisem "Der Oberste Gerichtshof für Polen": Polakom na pewno będzie się to właściwie kojarzyć. W Niemczech pewnie nie wiedzą, że angażują się w obronę sądownictwa, które bez zasadniczych zmian, bez żadnej lustracji i dekomunizacji wywodzi się wprost z z systemu komunistycznego. Albo wiedzą – i tak im po prostu pasuje. Ale powinni wiedzieć, że jeszcze nie nadszedł ten czas, żeby system sądownictwa dla Polski ustanawiany był w otwarty sposób przez Niemców, "bo tu są ludzie którzy jeszcze budzą się z krzykiem w środku nocy".*

---------------------

* Ci którzy mocno w swoich sercach przeżywali solidarność, wiedzą skąd pochodzi powyższy cytat. Ja jeszcze mam w uszach tembr głosu Garczarka w gdańskiej Hali Olivii, a także krzyki mojego ojca po nocach. 

**Tu można posłuchać tamtej piosenki https://www.youtube.com/watch?v=dutgGRbvXdw

Opublikowano: 22.07.2018 18:00.
Autor: jan mak
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Generalnie staram się być obiektywny. Jednak w swoich notkach za cel biorę głównie obnażanie kłamstw, patologii i oszustw tzw. III RP. Jest to mój mały wkład w przywracanie równowagi medialnej w Polsce. Gdy równowaga taka kiedyś stanie się faktem – zmienię cel.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @DotCa  Obawiam się, że żaden z tych portali nie ma misji informować. Podobnie jak...
  • @zetjot  "Jedyny problem to jak z tą wiedzą dotrzeć do spoleczeństwa, które jest słabo...
  • @zetjot  ok.

Tematy w dziale Społeczeństwo