68 obserwujących
373 notki
1215k odsłon
3636 odsłon

Lewicowe kłamstwo wisi dziś nad Unią Europejską

Wykop Skomentuj132

Opis stosunków sporu między Polską i Unią Europejską, między rządem polskim i instytucjami UE, oparty jest na fundamentalnym kłamstwie. Wszyscy udają, że w sporze tym chodzi o praworządność, o trzymanie się wspólnie wyznawanych zasad, i o dialog. Tymczasem chodzi o wolność i prawo państw i narodów do samostanowienia. Rozumiem, że politycy i dyplomaci trzymają się tego kłamstwa i uprawiają teatr polityczny. W politycznej grze liczy się przede wszystkim skuteczność. Ale to, że komentatorzy, prasa i media w większości też trzymają się tej kłamliwej narracji świadczy o poważnym kryzysie demokracji w Europie.

Nie ma żadnej wojny PiS z Unią Europejską, żadnego sporu o praworządność. Jest polityczna walka liberalno-lewicowego zarządu UE i jej lewicowych elit z konserwatywnym rządem w Polsce. Podkreśleniem tego faktu jest to, że lewicowa* opozycja w Polsce wspiera w tym sporze zarząd UE, i występuje przeciwko polskiemu rządowi. Mamy więc walkę dwóch bloków ideologicznych, przy czym lewica po raz któryś w historii występuje tu w formie międzynarodówki. Lewicy chodzi o utrzymanie i olbrzymich zdobyczy (przejawiających się w tym, że nawet dawne partie chrześcijańsko-ludowe na Zachodzie uległy już lewicowym ideałom i przykazaniom). W walce tej lewica sięga do swoich starych instrumentów: kłamstwa, manipulacji, łamania zasad demokracji i prawa. Instytucje, które teoretycznie powinni cechować się bezstronnością, Trybunał Sprawiedliwości, Komisja Wenecka, kierują się w jawny sposób ideologią w podejmowaniu decyzji i opinii. Są obsadzone przez ludzi, którzy już nie rozumieją, co to jest bezstronność.

W tej sytuacji, demokratyczny wybór przez społeczeństwa innej opcji niż liberalno-lewicowa, kończy się atakiem wszystkich instytucji UE na wybrany rząd i dany kraj, tak żeby odwrócić demokratyczny wybór. KŁamliwy argument głosi: cała Europa jest przeciwko wam, wszystkie instytucje! Prawda zaś jest taka, że cała lewicowa Europa jest przeciwko wam, wszystkie instytucje opanowane przez lewicę! Prawda jest taka, że lewicowy establishment europejski, przy wsparciu różnych zainteresowanych sił, walczy z odradzającymi się w Europie wartościami konserwatywnymi i prawicowymi. I w walce tej nie przebiera w środkach, gwałcąc wszystkie wartości i idee, które kiedyś legły u podstaw jednoczenia się Europy. 

Należy postawić pytanie: Czy w Unii Europejskiej jest miejsce na państwa i społeczeństwa wybierające wartości konserwatywne, chrześcijańskie, republikańskie, prawicowe? Czy też może Unia jest instytucją zideologizowaną, w której nie ma już pełnej wolności poglądów, myślenia i zrzeszania się? 

Z tym pytaniem należy iść do wyborów do Parlamentu Europejskiego. 

---------------------------------------------------------------------------------------------

* słowa "lewicowy" używam na określenie dominujących dziś w świecie zachodnim liberalno-lewicowych poglądów, przeciwstawieniem których są poglądy konserwatywne i klasyczne poglądy chrześcijańsko-demokratyczne. 

Wykop Skomentuj132
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka