Jan Pospieszalski Jan Pospieszalski
13561
BLOG

Odpowiadam Czuchnowskiemu

Jan Pospieszalski Jan Pospieszalski Polityka Obserwuj notkę 170

 

 
Co (prócz kłamstwa) ma na ustach red.Czuchnowski?
 
Wojciech Czuchnowski dziś w Gazecie Wyborczej, w tekście „Za ile Warto Rozmawiać“ przyznaje sie do uczuć jakie miotają nim po przeczytaniu informacji o kontrakcie, który rzekomo podpisał z nami zarząd TVP.
Ponieważ rewelacje o tym kontrakcie, posługując manipulacją i zwyłym fałszem, jako swój news zamieściła wczoraj Wyborcza – jedno jest pewne: Czuchnowski czyta gazetę w której pracuje. Rozumiem jego oburzenie i współczuje mu. Wielu Polaków czytając „Gazetę Wyborczą“ od lat doświadcza takich uczuć. To, co w jej tekstach jest nie do zniesienia, to właśnie szczucie i manipulacja. Mam dla Wojciecha Czuchnowskiego dwie rady: albo spowoduje, żeby jego gazeta zrezygnowała z tych praktyk, albo- jak wielu byłych czytelników - niech nie bierze jej więcej do ręki. Niestety sprawa jest raczej beznadziejna, ponieważ Czuchnowski ponownie musiałby zaprzeć się samego siebie.Na Czerskiej to m. in. on(jak to określił  jego były redakcyjny kolega Michał Cichy) należy do "cyngli", czyli speców od czarnej roboty. Dziś - kłamiąc na potęgę - posługując się jakąś nieprawdziwą kwotą, buduje fałszywą, perswazyjną figurę, przeliczając wszystko na euro. Słaby to zabieg.  Należało przeliczyć na emerytury, czesne w żłobku w Suwałkach, zasiłki dla bezrobotnych na Lubelszczyźnie, lub dniówki sezonowych zbieraczy jabłek.
Radzę mu jednak, żeby kwotę rzekomego kontraktu przeliczył jeszcze na swoje własne pensje, które otrzymywał w porządnej gazecie ("Czasie krakowskim") i zestawił z dochodami, jakie za pracę "dla idei" (nie brzydząc się żadnym zajęciem) po pragmatycznej zmianie frontu otrzymuje w "Wyborczej".
Autor przyznaje, że cisną mu się na usta wulgarne słowa. A zacietrzewienie i nienawiść to źli doradcy.  To sprawia, że prócz wulgaryzmów na ustach Czuchnowskiego pojawia się już piana. Piana tak obfita, że zalewa oczy, a to utrudnia przeczytanie prostych rubryk z wynoszonych z TVP dokumentów.
 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka