Jan Pospieszalski Jan Pospieszalski
126
BLOG

Jeśli Rosja nie uchyli embarga... to nasza wina

Jan Pospieszalski Jan Pospieszalski Polityka Obserwuj notkę 78

Rosja oburzona programem w polskiej telewizji

Tak zatutułowana notatka pojawiłą się przed chwilą na onecie
cytuje:
" Rosja wyraziła oburzenie wywiadami, które przeprowadził program drugi Telewizji Polskiej (TVP) oraz dziennik Rzeczpospolita, z Ahmedem Zakajewem, quasi-dyplomatycznym przedstawicielem nieuznawanej przez Moskwę Czeczeńskiej Republiki Iczkeria.

- Wywiad z Zakajewem, który został oskarżony o terroryzm, przeprowadzony w programie drugim polskiej telewizji państwowej oraz w gazecie Rzeczpospolita, nie może nie wywoływać oburzenia - powiedział rzecznik rosyjskiego MSZ Michaił Kamynin w wywiadzie opublikowanym na stronie internetowej ministerstwa.

- Nie sposób jednak oprzeć się wrażeniu, że organizatorzy tego wywiadu mieli nadzieję na wniesienie elementu konfrontacji do stosunków rosyjsko-polskich, które ostatnio pokazały pozytywną dynamikę. Widać nie wszyscy w Polsce wzięli sobie tę tendencję do serca - dodał Kamynin. W wywiadzie dla TVP2 Zakajew powiedział, że losy Polaków i Czeczenów są podobne.

- Wy udowodniliście, że dzięki determinacji i poświęceniu można uzyskać wolność. Jesteście dla nas przykładem - powiedział w TVP2 Zakajew, przebywający na emigracji w Londynie.

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej Zakajew wyraził żal, że liderzy europejscy, w tym premier Donald Tusk, przedkładają dobre stosunki z Rosją nad sprzeciw wobec łamania praw człowieka.

Rzeczpospolita po ukazaniu się wywiadu w TVP2 komentowała, że udział Zakajewa w programie polskiej publicznej telewizji "można uznać za sensację, bo każde jego publiczne wystąpienie zawsze wywołuje protest Moskwy".

- Reakcja Kremla na ten program będzie ostra i negatywna - powiedział gazecie Oleg Panfiłow, dyrektor Centrum Ekstremalnego Dziennikarstwa w Moskwie." - .... Tyle na onecie.

To straszne!!! - Redakcja Warto Rozmawiać została rozpracowana przez FSB - Okazuje sie że to my chcemy zablokować ocieplanie stosunków między naszymi państwami. Na nic misja min Sawickiego. Embargo pewnie zostanie.

Przypominam - Ahmed Zakajew wraz z Rocco Buttiglione wystąpił w poniedziałkowym Warto Rozmawiać,   w którym poruszaliśmy sprawę praw człowieka -  właśnie 10 XII w międzynarodowym dniu Praw Człowieka, odbywała sie w Warszawie międzynarodowa konferencja.

Symbolicznie protest Moskwy nastąpił dn 13 grudnia -

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka