Blog
Im więcej wie, tym człowiek mądrzejszy
maksio
maksio staram się być użyteczny w tym czym mogę, ale mogę nie wiele.
0 obserwujących 6 notek 7106 odsłon
maksio, 18 czerwca 2017 r.

Ideologia nienawiści

218 2 1 A A A

Słowa Premier B. Szydło wypowiedziane na terenie niemieckiego obozu mają głęboki sens, który został właściwie odczytany, zrozumiany i przedstawiony  na Forum Żydów Polskich:

"Wypowiedź Beaty Szydło ("Auschwitz to w dzisiejszych niespokojnych czasach wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić bezpieczeństwo i życie swoich obywateli")  jest jednoznaczna: jeżeli państwo demokratyczne nie będzie broniło swoich obywateli, to przyjdzie jakieś totalitarne państwo z morderczą ideologią (lub  nawet sama ideologia) i ich wymorduje. Te słowa mają sens właśnie w Auschwitz: międzywojenna Polska nie była w stanie obronić swoich obywateli (przede wszystkim Żydów) i III Rzesza wymordowała ich miliony. To się nie może powtórzyć."

Z tragicznych zdarzeń ubiegłego wieku wiemy, że naród niemiecki poddał się ideologii nienawiści rasowej rozpętanej przez hitleryzm, tak samo jak naród rosyjski poddał się ideologii nienawiści klasowej rozpętanej przez bolszewizm.

Te historyczne fakty, skutkujące hekatombą ofiar i zniszczeń I i II WŚ, stanowią doświadczenia, które nakazują każdej współczesnej demokratycznie wybranej  władzy zabezpieczyć swoje społeczeństwa przed rozpętywaniem nienawiści. Dlatego Premier B. Szydło, właśnie na terenie obozu zagłady miała obowiązek o tym  przypomnieć, mówiąc o ważnej misji zapewnienia bezpieczeństwa.

Nienawiść do przeciwnika politycznego, czyli wroga ludu, została przeniesiona z bolszewizmu do współczesności. Dlatego we współczesnej Rosji wrogów trzeba nie tylko zniszczyć fizycznie, ale ciała ich sprofanować i znieważyć.

W  III RP ideologię nienawiści rozpętała poprzednia władza, stanowiąca teraz opozycję  totalną. Wezwanie do wyrżnięcia watahy zaskutkowało morderstwem politycznym i aktem usiłowania zabójstwa. Nie  polemizować, ale niszczyć, jak instruował (pseudo) ks. Sowa. Jedynym więc programem opozycji jest nienawiść.

Jednym z powodów tej nienawiści może być obawa, a nawet trwoga, przed nieuchronnie zbliżającym się rozliczeniem za popełnione przestępstwa w czasie ośmioletnich rządów.    

 

Opublikowano: 18.06.2017 17:41.
Autor: maksio
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

zaczyna być aktualny drugi obieg dla swobodnego przepływu informacji i orwellowska rzeczywistość to nie abstrakcja.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nawałnica klimatyczna nie powinna przykrywać sprawy odszkodowań, bo Polska doświadczyła...
  • Niewątpliwie nawałnica to złość niebios na rządy reżymu kaczystowskiego. Przy rządach PO...
  • Niemiecka świadomość o zbrodniach niemieckich w Polsce jest kształtowana przez taki film ZDF...

Tematy w dziale Polityka