Blog
Dariusz Ged
Ja wiem
Ja wiem mgr sztuki
5 obserwujących 54 notki 23522 odsłony
Ja wiem, 22 grudnia 2016 r.

Słuszność obniżki rent i emerytur

408 10 0 A A A

Państwo powinno dotrzymywać swoich umów z obywatelami i nie jest właściwe zmienianie reguł podczas gry. Nieuczciwe jest gwałtowne modyfikowanie podatków i świadczeń, wprowadzanie ograniczeń, a nawet dużej swobody tam, gdzie wcześniej limitowano i zmuszano do skrupulatnego się przygotowania pod wymogi.

Czemu zatem obniżka rent i emerutur dla byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL jest słuszna? Bo PRL zbankrutował, okazał się niewypłacalny, obiecał gruszki na wierzbie i prawie każdy naiwny lub zmuszony do życia w tym systemie na tym bankructwie stracił. Został oszukany i okradziony z zapisanej w konstytucji obietnicy pracy dla każdego. Okradziony z wkładów na książeczkach mieszkaniowych. Oszukany, że żył w demokracji. Okradziony z danin, jakie płacił, a nie poszły na wspólny słuszny cel. Oszukany z wysokością i wiekiem emerytury. Okradzony z oszczędności podczas celowej hiperinflacji.

Czemu istnieje grupa, która nie straciła po równo z innymi obywatelami po upadku systemu pseudo gospodarczego PRL? Czemu akurat to oni okazali się twórcami, zarządcami lub ochroniarzami tego fałszywego systemu? Odpowiedź nasuwa się sama. Bo sami dokonali przewrotu i podziału masy upadłościowej, z której nachapali się tak, że na różowo się odczłowieczyli. Reszcie pozostawili jedynie długi do spłacenia, te których nie dało się umożyć podczas bankructwa. Utrata komunistycznych przywilejów z tak wielkim opóźnieniem i bez sprawiedliwego rozliczenia to jest dla nich zbyt wielkie dobrodziejstwo i fart, a nie krzywda.

 

Opublikowano: 22.12.2016 15:00.
Autor: Ja wiem
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Piszę tylko, co wiem lub się domyślam.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Zawsze jest zasada w naszej cywilizacji, że prawo stoi ponad religią. Religia coś nakazuje, a...
  • Kali zabraniać religii, dobrze. Kalemu zabraniać religii, źle. Co by tu jeszcze dodać, by...
  • Bardzo trafna nazwa ortodoksyjni liberałowie. Podobnie jak demokracja socjalistyczna była tylko...

Tematy w dziale Społeczeństwo