Paweł Jędrzejewski Paweł Jędrzejewski
2960
BLOG

Rabini i Księża, stawajcie w obronie bitych a nie tych, którzy biją

Paweł Jędrzejewski Paweł Jędrzejewski LGBT Obserwuj temat Obserwuj notkę 77

Media informują: "Ksiądz Boniecki, rabin Schudrich i 10 innych szacownych postaci podpisało poręczenie dla Margot"

........

Szanowni Rabini i Księża (którzy zgłosiliście gotowość poręczenia za "Margot"),

zamiast wstawiać się za celebrytą - modnym, sprytnym, medialnym, "klikalnym" i "lajkalnym" - który stosuje przemoc i agresję, stańcie w obronie i razem z takimi, nikomu nieznanymi, ludźmi, jak na przykład "24-latek pobity nad poznańskim jeziorem Rusałka. Zaczepiło go dwóch mężczyzn, a jeden z nich połamał mu nos i spowodował wstrząśnienie mózgu. Napastnik bił pięściami i pałką teleskopową. Zdaniem 24-latka - mężczyźni byli pijani i wykrzykiwali homofobiczne hasła."

Albo z dwiema nastolatkami, które "zostały zaatakowane przez grupę przechodniów. Powodem ich agresji miały być różowe włosy jednej z pokrzywdzonych dziewczyn." 

Źle wybraliście! Koniunkturalnie i oportunistycznie. Etyczny błąd Waszej decyzji jest wyraźny. 

Trzeba - jak mawiał Marek Edelman - "być z bitym", a nie z tym, który bije. ("niezależnie od tego, kim jest bity, trzeba z nim być i nie wolno się tego bać")

"Margot" należy do tych bijących, a nie bitych.

Nie widzicie tego?

..............

"Margot" (wideo poniżej) ten wysoki chłopak w okularach atakujący i przewracający pasywnego, nieagresywnego mężczyznę:




Od kilkunastu lat redaguję dział "judaizm" i współredaguję dział "opinie" na portalu Forum Żydów Polskich. Piszę felietony dla portali tvpworld.com oraz tysol.pl  .Ukazały się dwa wydania mojej książki "Judaizm bez tajemnic" (2009, 2012). Od 2005 roku prowadzę działalność edukacyjną na temat judaizmu i religijnej kultury żydowskiej w 'Stowarzyszeniu 614. Przykazania' (The 614th Commandment Society) działającym z Kalifornii. W latach 2009-2014 współpracowałem z żydowskim wydawnictwem 'Stowarzyszenie Pardes', uczestnicząc w redagowaniu tłumaczeń na język polski klasycznych dzieł judaizmu. W roku 2011 opublikowałem w formie książkowej rozmowę z autorem monumentalnego, żydowskiego tłumaczenia Tory na polski - ortodoksyjnym rabinem Sachą Pecaricem ("Czy Torę można czytać po polsku?").

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo