Myślenie ma przyszłość
Nie wszystko jest takie proste na jakie wygląda
2 obserwujących
110 notek
24k odsłony
  220   3

Kilka uwag do rezygnacji członków Rady Medycznej

Kilka uwag do Rady Medycznej

Aby móc doradzać trzeba mieć , odpowiednią wiedzę i postępować uczciwie.
Koronowirus był dla wszystkich czymś nowym , dlatego RM swoją pracę powinna rozpocząć od stworzenia bazy wiedzy , na temat wszystkich aktualnych  badań nad wirusami , oraz technikami jego usuwania , oraz stworzenia narzędzi AI do jej przeszukiwania i wyciągania wniosków . Na bazie tej wiedzy należało zlecić badania niezbędne do  wdrożenia nowych leków i procedur leczenia.
W zwalczaniu wirusa ważne są trzy rzeczy : szczepienia , nowoczesne techniki leczenia , oraz techniki i procedury minimalizujące możliwość przenoszenia wirusa.  RM w miarę poprawnie wywiązała się z dwóch pierwszych zadań , natomiast nie wypracowała rozsądnych rekomendacji w zakresie zapobiegania roznoszenia wirusa . Maseczki i płyn do mycia rąk to znacznie za mało , podobnie jak izolacja  Społeczeństwo nie otrzymało informacji czy znane dotąd metody napromieniowanie UV , lub ozonowanie są skuteczne . Nie wypracowano technik usuwania wirusa z pomieszczeń i środków transportu . Nie wypracowano technik do usuwania wirusa z systemów klimatyzacji i wentylacji  Nie wypracowano zaleceń , jakie środki stosować profilaktycznie i co robić jak pojawią się pierwsze objawy zaziębienia.  . W wielu krajach zastosowano leki roślinne które podawane profilaktycznie zmniejszały ryzyko zachorowania .  Nie wszędzie jest szybki dostęp do lekarza i wtedy ta wiedza mogła uratować wiele istnień . Nie wypracowano zaleceń , w zakresie wspomagania odporności , poprzez stosowanie odpowiedniego wyżywienia i  stosowania witamin oraz innych suplementów.
Członkowie RM powinni nie mieć , powiązań z koncernami medycznymi i przestać patrzeć przez pryzmat swoich poglądów politycznych na pracę MZ .  a najważniejsze pamiętać o przysiędze Hipokratesa.  Trzeba pamiętać , że każda rekomendacja RM to miliardy zarobione przez różne firmy  , a ludzie nie są odporni na duże pieniądze .
Widowiskowa rezygnacja części RM to niestety naciski polityczne i biznesowe , nikt z rezygnujących nie przedstawił merytorycznego uzasadnienia , że nie uwzględniono jego ważnej rekomendacji i spowodowało to znaczne straty.

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale