9 obserwujących
50 notek
59k odsłon
  4071   5

Wyborcza wpadła na pomysł, jak obalić Obajtka.

Tego jeszcze nie grali. Wyborcza wpadła właśnie na pomysł, jak obalić prezesa Obajtka. Po wielotygodniowym serialu mającym skompromitować prezesa Orlenu w oczach Polaków Michnik i spółka przystąpili do następnego etapu swojego planu. Postanowiono ogłosić plebiscyt popularności. I oto piórem Agnieszki Kublik ogłoszono właśnie, że w sondażu przeprowadzonym przez Kantar na zamówienie Gazety Wyborczej 64 proc. badanych chce dymisji prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. Wynik tego sondażu ma stanowić podstawę apelu do prezesa PiS o natychmiastowe zdymisjonowanie obecnego prezesa Orlenu. Ta nowa zasada powoływania i odwoływania prezesów zarządów firm wywołała konsternację nawet wśród zażartych wyznawców gazety, potwierdzając jednocześnie niekwestionowaną rolę prezesa Kaczyńskiego, jako Demiurga wszelkich zmian personalnych w Polsce.


Nie wiem, na jakiej bazie badanych przeprowadzono ten sondaż, można się tylko domyślać, bo w równolegle prowadzonym badaniu tej sondażowni wyszło, że partia Hołowni prawie dogania już partię Kaczyńskiego.  O ile ta pierwsza ma już 23% poparcia, to na PiS chce głosować 26%, a nawet (jeszcze bardziej optymistyczna wersja zapewne w zależności od wysokości zapłaty za sondaż) tylko 24 %, a więc prawie remis. Dodatkowo KO 16% (wspólnie 39%), a więc robią z PiSem co chcą i "święty borze" mu nie po może. Wystarczy tylko doprowadzić do wyborów. Jeśli nie teraz, to kiedy, jeśli nie oni, to kto? Kochajmy sondaże, tak szybko odchodzą.


https://wyborcza.pl/7,75398,26902618,kantar-dla-oko-press-wiekszosc-polakow-nie-widzi-juz-obajtka.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.maly

https://oko.press/holownia-23-proc-prawie-dogania-kaczynskiego-26-proc-ko-z-tylu/

Lubię to! Skomentuj150 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura