9 obserwujących
50 notek
59k odsłon
  541   1

TVN upada? Pracownicy uciekają do "reżimowej" TVP.


Tak źle w TVN nie było od dawna. Stacja wiosną 2021 notuje, wśród widzów programów rozrywkowych i seriali jedne z najsłabszych wyników. Mimo zapewnień Edwarda Miszczaka, który twierdzi, że TVN i TVN7 osiągają "świetne wyniki programów i kanałów od startu wiosennej ramówki", nie osiągnęły nawet miliona widzów! To pierwszy taki przypadek od lat. Liczby, niestety, mówią same za siebie...


Stację oskarżają pracownicy i aktorzy. Media podały, że stacja nie płaciła aktorom wynagrodzenia za występy w serialach. Aktor Sebastian Wątroba, który przez kilkanaście lat pracował przy serialach TVN, informuje, że od siedmiu lat wraz z grupą aktorów jest w sporze sądowym przeciwko TVN i Związkowi Artystów Scen Polskich (ZASP). Chodzi o około 17 mln zł. Do tego doszła afera szczepionkowa. Regionalna szefowa Discovery (właściciela TVN) Katarzyna Kieli razem ze swoim mężem, oraz Edward Miszczak z młodą partnerką, zaszczepili się szczepionką przeznaczoną dla medyków i ich rodzin. Katarzyna Kieli, oraz Dominika Stępińska-Duch (członek zarządu) zabroniły pracownikom informować o tym opinię publiczną.


Maciej Dolega przez lata był gwiazdą TVN. Niespodziewanie postanowił przejść do konkurencji. Ze stacją był związany od 2012 roku. Trzeba przyznać, że to naprawdę spore zaskoczenie, dziwi że tak mocno zmieniły się jego poglądy. Dolega ma prowadzić poranny program "Wstaje dzień" na zmianę z Anną Popek i Adamem Gizą. Ma zadebiutować w poniedziałek 12 kwietnia.
W rozmowie z portalem dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski, wyjawił coś szokującego. Mężczyzna twierdzi, że w ostatnim czasie ludzie z TVN masowo się do niego zgłaszają!
"W ostatnim czasie spływa na moje biurko bardzo dużo CV od pracowników konkurencji. Właściwie aplikują na każde możliwe stanowisko. Wybieramy tych najlepszych, właśnie z myślą o ciągłym rozwoju" - twierdzi Olechowski.

Czy problemy stacji TVN nie przełożą się bezpośrednio na kłopoty tak mocno wspieranej przez nią opozycji? Pozostanie jej już tylko, znana z fake newsów i antypolskich wrzutek, niezawodna Gazeta Wyborcza.


Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura